Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Základní kapitál. Co znamená pojem Základní kapitál z kategorie Účetnictví?

Co to je Základní kapitál? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Základní kapitál

Základní kapitál je vklad společníků do určité společnosti. Tvoří ho hodnota tohoto vkladu, která se stává částí vlastního kapitálu této společnosti. Základní kapitál se označuje také jako základní jmění. Jedná se o stálou hodnotu, která vznikne při zakládání společnosti a v dalším vývoji by měla být stabilní.
Je povinný pro určité typy společností, má také danou minimální výši – u akciových společností je základní kapitál 2 miliony korun.

Význam slova, termín, co je to Základní kapitál? Odborný termín, výraz, slovo Základní kapitál. Co znamená pojem Základní kapitál z kategorie Účetnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Základní kapitál? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Základní kapitál se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: význam slova, vysvětlení, slovo, co to je, význam, informace, heslo, popis, přesný význam, význam pojmu, přesný výraz, co znamená, Základní kapitál

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Základní kapitál? resp. co to je Základní kapitál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Základní kapitál, odpověď na dotaz co je to Základní kapitál?. Víte např. kdo to je Mladistvý? Znáte a víte kdo je Jaromír Štětina? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Účetnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!