Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Základní kapitál. Co znamená pojem Základní kapitál z kategorie Účetnictví?

Co to je Základní kapitál? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Základní kapitál?

Základní kapitál je vklad společníků do určité společnosti. Tvoří ho hodnota tohoto vkladu, která se stává částí vlastního kapitálu této společnosti. Základní kapitál se označuje také jako základní jmění. Jedná se o stálou hodnotu, která vznikne při zakládání společnosti a v dalším vývoji by měla být stabilní.
Je povinný pro určité typy společností, má také danou minimální výši – u akciových společností je základní kapitál 2 miliony korun.

Význam slova, termín, co je to Základní kapitál? Odborný termín, výraz, slovo Základní kapitál. Co znamená pojem Základní kapitál z kategorie Účetnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Základní kapitál s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Základní kapitál je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: pojem, přesný význam, formulace, heslo, popis, slovník, přesný výraz, Účetnictví, popis, termín, synonymum, wiki, definice, význam slova, Účetnictví

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Základní kapitál? resp. jaký je význam slova Základní kapitál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Základní kapitál, odpověď na dotaz co je to Základní kapitál?. Víte např. kdo to je Mladistvý? Znáte a víte kdo je Jaromír Štětina? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Účetnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!