Co je to?
Definice výrazu, termínu Příkazový řádek. Co znamená odborný pojem Příkazový řádek z kategorie Software?

Co je to Příkazový řádek? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Příkazový řádek?

Příkazový řádek neboli CLI (Command Line Interface) je uživatelské rozhraní, do nějž uživatel zapisuje příkazy pro programy nebo pro operační systém. V příkazovém řádku je výzva (prompt) a blikající kurzor. Zadaný příkaz se potvrzuje stiskem klávesy Enter. Příkazový řádek využívá např. MS DOS.

Význam slova, termín, co je to Příkazový řádek? Definice výrazu, termínu Příkazový řádek. Co znamená odborný pojem Příkazový řádek z kategorie Software?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Příkazový řádek? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Příkazový řádek patří do sekce Software

Co znamená pojem Příkazový řádek? Definice slova, termínu z Wikipedie

Příkazový řádek (zkratka CLI, anglicky Command Line Interface) představuje uživatelské rozhraní, ve kterém uživatel s programy nebo operačním systémem komunikuje zapisováním příkazů do příkazového řádku. Na rozdíl od textového rozhraní a grafického uživatelského rozhraní nevyužívá myš ani menu a nedovede pracovat s celou plochou obrazovky (terminálu).

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: Příkazový řádek, význam pojmu, termín, popis, informace, popis, přesný význam, vysvětlení, přesný výraz, co znamená, co to je, formulace, wiki, Software, Software

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Příkazový řádek? resp. co to je Příkazový řádek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příkazový řádek, odpověď na dotaz co je to Příkazový řádek?. Víte např. kdo to je Skaut? Znáte a víte kdo je Adriana Krnáčová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Příkazový řádek v jiné sekci než Software. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.