Co je to?
Definice výrazu, termínu Příkazový řádek. Co znamená odborný pojem Příkazový řádek z kategorie Software?

Co je to Příkazový řádek? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Příkazový řádek?

Příkazový řádek neboli CLI (Command Line Interface) je uživatelské rozhraní, do nějž uživatel zapisuje příkazy pro programy nebo pro operační systém. V příkazovém řádku je výzva (prompt) a blikající kurzor. Zadaný příkaz se potvrzuje stiskem klávesy Enter. Příkazový řádek využívá např. MS DOS.

Význam slova, termín, co je to Příkazový řádek? Definice výrazu, termínu Příkazový řádek. Co znamená odborný pojem Příkazový řádek z kategorie Software?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Příkazový řádek s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Příkazový řádek je v kategorii Software

Co znamená pojem Příkazový řádek? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Příkazový řádek (zkratka CLI, anglicky Command Line Interface) představuje uživatelské rozhraní, ve kterém uživatel s programy nebo operačním systémem komunikuje zapisováním příkazů do příkazového řádku. Na rozdíl od textového rozhraní a grafického uživatelského rozhraní nevyužívá myš ani menu a nedovede pracovat s celou plochou obrazovky (terminálu).

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: slovo, pojem, popis, přesný význam, vysvětlení, synonymum, wiki, co znamená, informace, co to je, heslo, význam, termín

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Příkazový řádek? resp. co znamená slovo Příkazový řádek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příkazový řádek, odpověď na dotaz co je to Příkazový řádek?. Víte např. kdo to je Skaut? Znáte a víte kdo je Adriana Krnáčová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Příkazový řádek i v jiných kategoriích (než Software). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.