Co je to?
Definice výrazu Dextróza. Co znamená odborný pojem Dextróza z kategorie Jídlo?

Co to je Dextróza? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Dextróza?

Dextróza je starší a dodnes občas užívané označení pro sacharid glukózu (tzv. hroznový cukr). Průmyslově se vyrábí především enzymatickou hydrolýzou z bramborového (nebo jiného rostlinného) škrobu.

Význam slova, termín, co je to Dextróza? Definice výrazu Dextróza. Co znamená odborný pojem Dextróza z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Dextróza? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Dextróza patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, Jídlo, synonymum, termín, význam slova, wiki, význam pojmu, definice, pojem, Dextróza, slovo, přesný výraz, heslo, formulace, význam, přesný význam

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Dextróza můžete dozvědět následující

Glukóza (dříve běžně glukosa), v běžné řeči označovaná jako hroznový cukr nebo krevní cukr, je jedním z monosacharidů ze skupiny aldohexóz. V chemických vzorcích oligosacharidů a polysacharidů se značí symbolem Glc. V čistém stavu je glukosa bílá krystalická látka sladké chuti. V přírodě běžná konformace glukózy je D-glukóza, která stáčí polarizované světlo doprava, odtud pochází její staré označení dextróza, které se doposud běžně používá v lékařské literatuře.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Dextróza? resp. co se skrývá pod slovem Dextróza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dextróza, odpověď na dotaz co je to Dextróza?. Víte např. kdo to je Rodinný příslušník? Znáte a víte kdo je Alexandra Udženija? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.