Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cukrovka. Co znamená pojem Cukrovka z kategorie Nemoce?

Co je to Cukrovka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Cukrovka

Cukrovka je velmi rozšířené celoživotní onemocnění. Jedná se o poruchu metabolismu, dochází k poruše při zpracování tuků, bílkovin a cukrů. Cukrovka se projevuje zvýšením hladiny cukru v krvi. Vzniká při nedostatečné produkci nebo nízkém využití hormonu inzulinu. Ten umožňuje krevnímu cukru (glukóze)přesun z krve do buněk. Hodnoty krevního cukru se sledují, měří se tzv. glykémie. Hromadění glukózy v krvi je hyperglykémie, snížení hypoglykémie.
Proč vzniká cukrovka není zcela známo, ale působí zde dědičnost a prostředí, například obezita, stres nebo viróza.

Význam slova, termín, co je to Cukrovka? Definice odborného termínu, slova Cukrovka. Co znamená pojem Cukrovka z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Cukrovka s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Cukrovka patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: termín, Nemoce, slovník, přesný význam, přesný výraz, slovo, popis, Nemoce, vysvětlení, co to je, pojem, význam, Cukrovka, definice, význam pojmu, význam slova

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Cukrovka? resp. co vlastně znamená slovo Cukrovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cukrovka, odpověď na dotaz co je to Cukrovka?. Víte např. kdo to je Patriarcha? Znáte a víte kdo je Flegmatik? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.