Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Idea. Co znamená pojem Idea z kategorie Filozofie?

Co to je Idea? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Idea?

Idea je pojem pocházející z řečtiny. V původním významu ho lze přeložit jako vzhled nebo podobu, v současnosti se však používá jako označení pro myšlenky, představy, nápady nebo úmysly.
Pokud by se šlo o osobu, která by byla předmětem idejí a měla by ztělesňovat skutečnou podobu, jednalo by se o ideál. Idea je jedním z významných pojmů psychologie nebo filozofie, kde může mít i zvláštní význam.

Význam slova, termín, co je to Idea? Odborný termín, výraz, slovo Idea. Co znamená pojem Idea z kategorie Filozofie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Idea? s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Idea je v sekci Filozofie

Klíčová slova: termín, slovo, význam slova, informace, co znamená, vysvětlení, Filozofie, význam, popis, formulace, přesný výraz, wiki, Idea, co to je, synonymum, slovník

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Idea? resp. jaká je definice termínu Idea? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Idea, odpověď na dotaz co je to Idea?. Víte např. kdo to je Sládek? Znáte a víte kdo je Karla Šlechtová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Filozofie Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.