Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Idea. Co znamená pojem Idea z kategorie Filozofie?

Co to je Idea? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Idea?

Idea je pojem pocházející z řečtiny. V původním významu ho lze přeložit jako vzhled nebo podobu, v současnosti se však používá jako označení pro myšlenky, představy, nápady nebo úmysly.
Pokud by se šlo o osobu, která by byla předmětem idejí a měla by ztělesňovat skutečnou podobu, jednalo by se o ideál. Idea je jedním z významných pojmů psychologie nebo filozofie, kde může mít i zvláštní význam.

Význam slova, termín, co je to Idea? Odborný termín, výraz, slovo Idea. Co znamená pojem Idea z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Idea patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: vysvětlení, formulace, termín, Idea, slovník, význam slova, definice, informace, pojem, synonymum, význam pojmu, přesný výraz, co to je, slovo, Filozofie, heslo

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Idea? resp. jaký je význam pojmu Idea? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Idea, odpověď na dotaz co je to Idea?. Víte např. kdo to je Investor? Znáte a víte kdo je Karla Šlechtová? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Filozofie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.