Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ofsajd. Co znamená pojem Ofsajd z kategorie Sport?

Co je to Ofsajd? Význam slova

Co znamená termín Ofsajd? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ofsajd (offside) je označení pro postavení mimo hru. Tento pojem se užívá nejčastěji ve fotbalu a zde znamená pojmenování situace, kdy ten z hráčů, který je připraven střílet na branku, dostane přihrávku od některého spoluhráče a sám se v tuto chvíli nachází před míčem ve směru k brance protivníka a nebo má před sebou pouze jednoho protihráče, většinou brankáře. Proto si ten, kdo chce zaútočit na branku, musí hlídat postavení protihráčů, aby jím střelená branka byla platná.


Co je to Ofsajd? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ofsajd. Co znamená pojem Ofsajd z kategorie Sport?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ofsajd je v sekci Sport

Klíčová slova: význam pojmu, termín, vysvětlení, význam slova, terminologie, pojem, přesný výraz, Sport, terminus technicus, formulace, slovník, odborný výraz, Ofsajd, odborné názvosloví, názvosloví, popis, informace, co je to Ofsajd?


Pojem Ofsajd je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ofsajd? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ofsajd (z anglického offside či off-side), též postavení mimo hru, je pojem používaný v některých týmových sportech jako např. fotbal či lední hokej.
Pravidlo o ofsajdu v podstatě zakazuje způsob hry, při kterém se hráč zdržuje v okolí soupeřovy branky a čeká na dlouhou přihrávku, která přenese hru přes celé hřiště. Předpokládá se totiž, že takový způsob hry by byl divácky nezajímavý a poškozoval by dojem ze hry.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Ofsajd na Youtube

Zkusit najít pojem Ofsajd ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Ofsajd ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Ofsajd ve Wikislovníku

Najít slovo Ofsajd ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ofsajd ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ofsajd například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Ofsajd? resp. jaký je význam slova Ofsajd? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ofsajd, odpověď na dotaz co je to Ofsajd?. Víte např. kdo to je Arcibiskup? Znáte a víte kdo je Dominik Hašek? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Ofsajd hledat i v jiných kategoriích (než Sport) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.