Co je to?
Definice výrazu Ampérhodina. Co znamená odborný pojem Ampérhodina z kategorie Fyzika?

Co to je Ampérhodina? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ampérhodina?

Ampérhodina se používá v elektrotechnice. Je to jednotka elektrického náboje. Označuje se zkratkou Ah. Jde o kapacitu proudu, kde ampérhodina vyjadřuje hodnotu celkového náboje, který pojímá akumulátor nebo galvanický článek při plném nabití.
Přesná definice označuje ampérhodinu jako náboj, který je akumulátorem nebo článkem dodáván do obvodu za konstantních podmínek - proud 1 ampér a po dobu jedné hodiny.

Význam slova, termín, co je to Ampérhodina? Definice výrazu Ampérhodina. Co znamená odborný pojem Ampérhodina z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Ampérhodina) můžete sdílet s blízkými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Ampérhodina patří do sekce Fyzika

Klíčová slova: popis, popis, slovník, informace, význam slova, Ampérhodina, slovo, formulace, heslo, co znamená, Fyzika, co to je, vysvětlení, pojem, význam pojmu

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Ampérhodina? resp. co to je Ampérhodina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ampérhodina, odpověď na dotaz co je to Ampérhodina?. Víte např. kdo to je Jidáš? Znáte a víte kdo je Iluzionista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Ampérhodina hledat i v jiných kategoriích (než Fyzika) U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.