Co je to?
Definice výrazu Ampérhodina. Co znamená odborný pojem Ampérhodina z kategorie Fyzika?

Co to je Ampérhodina? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ampérhodina?

Ampérhodina se používá v elektrotechnice. Je to jednotka elektrického náboje. Označuje se zkratkou Ah. Jde o kapacitu proudu, kde ampérhodina vyjadřuje hodnotu celkového náboje, který pojímá akumulátor nebo galvanický článek při plném nabití.
Přesná definice označuje ampérhodinu jako náboj, který je akumulátorem nebo článkem dodáván do obvodu za konstantních podmínek - proud 1 ampér a po dobu jedné hodiny.

Význam slova, termín, co je to Ampérhodina? Definice výrazu Ampérhodina. Co znamená odborný pojem Ampérhodina z kategorie Fyzika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Ampérhodina se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: význam, synonymum, přesný význam, Fyzika, slovo, termín, slovník, Ampérhodina, popis, přesný výraz, význam pojmu, Fyzika, pojem, Ampérhodina, heslo, co to je

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Ampérhodina? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ampérhodina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ampérhodina, odpověď na dotaz co je to Ampérhodina?. Víte např. kdo to je Majordomus? Znáte a víte kdo je Polír? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Fyzika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.