Co je to?
Definice výrazu, termínu Nikáb. Co znamená odborný pojem Nikáb z kategorie Náboženství?

Co je to Nikáb? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Nikáb?

Nikáb je pojmenování části oděvu muslimských žen. Jedná se o závoj, který bývá často zaměňován za burku. Zakrývá celý obličej a volnou nechává jen oblast očí. Nošení se řídí místními zvyklostmi, někde je považováno za povinnost, jinde dodává nositelce na úctyhodnosti.
V mnoha státech je však nikáb zakázán, protože jeho nositele není možno identifikovat. Nikáb je většinou černý nebo tmavé barvy. Může ho tvořit rouška na gumičku nebo tkaničky nebo ho lze kombinovat se závojem.

Význam slova, termín, co je to Nikáb? Definice výrazu, termínu Nikáb. Co znamená odborný pojem Nikáb z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Nikáb) můžete sdílet s přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Nikáb patří do sekce Náboženství

Co znamená pojem Nikáb? Definice slova, termínu z Wikipedie

Nikáb, případně též Niqáb (arabsky: نِقاب) je závoj zakrývající obličej mimo očí. Žena, která ho nosí, je označována za munaqqabah (množné číslo munaqqabāt), i když dnes se často používá slovo niqábi. Nikáb bývá často zaměňován s burkou - pojmenování závisí hlavně na zeměpisné oblasti.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: popis, význam slova, popis, pojem, přesný význam, informace, heslo, wiki, význam, slovo, Náboženství, slovník, definice, formulace, termín

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Nikáb? resp. co to je Nikáb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nikáb, odpověď na dotaz co je to Nikáb?. Víte např. kdo to je Jan Amos Komenský? Znáte a víte kdo je Bůh? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.