Co je to?
Definice výrazu, termínu Nikáb. Co znamená odborný pojem Nikáb z kategorie Náboženství?

Co je to Nikáb? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Nikáb?

Nikáb je pojmenování části oděvu muslimských žen. Jedná se o závoj, který bývá často zaměňován za burku. Zakrývá celý obličej a volnou nechává jen oblast očí. Nošení se řídí místními zvyklostmi, někde je považováno za povinnost, jinde dodává nositelce na úctyhodnosti.
V mnoha státech je však nikáb zakázán, protože jeho nositele není možno identifikovat. Nikáb je většinou černý nebo tmavé barvy. Může ho tvořit rouška na gumičku nebo tkaničky nebo ho lze kombinovat se závojem.


Co je to Nikáb? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Nikáb. Co znamená odborný pojem Nikáb z kategorie Náboženství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Nikáb je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: slovo, Náboženství, co znamená, definice, pojem, přesný význam, definice pojmu, co to je, termín, terminus technicus, co je to Nikáb?, význam slova, popis, odborné názvosloví, wiki, přesný výraz, heslo, formulace


Pojem Nikáb je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Nikáb dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nikáb, případně též Niqáb (arabsky: نِقاب) je závoj zakrývající obličej mimo očí. Žena, která ho nosí, je označována za munaqqabah (množné číslo munaqqabāt), i když dnes se často používá slovo niqábi. Nikáb bývá často zaměňován s burkou - pojmenování závisí hlavně na zeměpisné oblasti.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Nikáb ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Nikáb ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nikáb ve Wikimedia Commons

Najít pojem Nikáb ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Nikáb na Google.cz

Zkusit najít výraz Nikáb ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Nikáb například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Nikáb? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Nikáb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nikáb, odpověď na dotaz co je to Nikáb?. Víte např. kdo to je Jaromír Nohavica? Znáte a víte kdo je Revizní technik? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.