Co je to?
Definice výrazu, termínu Nikáb. Co znamená odborný pojem Nikáb z kategorie Náboženství?

Co je to Nikáb? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Nikáb

Nikáb je pojmenování části oděvu muslimských žen. Jedná se o závoj, který bývá často zaměňován za burku. Zakrývá celý obličej a volnou nechává jen oblast očí. Nošení se řídí místními zvyklostmi, někde je považováno za povinnost, jinde dodává nositelce na úctyhodnosti.
V mnoha státech je však nikáb zakázán, protože jeho nositele není možno identifikovat. Nikáb je většinou černý nebo tmavé barvy. Může ho tvořit rouška na gumičku nebo tkaničky nebo ho lze kombinovat se závojem.

Význam slova, termín, co je to Nikáb? Definice výrazu, termínu Nikáb. Co znamená odborný pojem Nikáb z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Nikáb doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Nikáb se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: význam, co to je, význam slova, přesný význam, slovo, přesný výraz, slovník, synonymum, co znamená, Náboženství, wiki, Nikáb, formulace, Náboženství, vysvětlení, termín

Wikipedie píše o slovu Nikáb?

Nikáb, případně též Niqáb (arabsky: نِقاب) je závoj zakrývající obličej mimo očí. Žena, která ho nosí, je označována za munaqqabah (množné číslo munaqqabāt), i když dnes se často používá slovo niqábi. Nikáb bývá často zaměňován s burkou - pojmenování závisí hlavně na zeměpisné oblasti.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Nikáb? resp. co se přesně ukrývá za slovem Nikáb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nikáb, odpověď na dotaz co je to Nikáb?. Víte např. kdo to je Egoista? Znáte a víte kdo je Yetti? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Náboženství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.