Co je to?
Výraz, termín, definice slova Feminismus. Co znamená odborný pojem Feminismus z kategorie Politika?

Co je to Feminismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Feminismus?

Feminismus, jehož pojmenováni je odvozeno z latinského femina – žena, je souhrn různých ideologií, hnutí, filozofických a sociálních teorií, které se soustředí na takové dění, které stoupenci feminismu považují za možné utlačování žen. Zaměřuje se také na rovnoprávnost žen a mužů a sociální postavení žen. Dříve se nazýval ženské hnutí.
Má mnoho různých směrů, umírněných i radikálních. Zastánkyně tohoto hnutí vstupují i do politiky, za hlavní body svých programů považují patriarchát a jeho stereotypy, rovný přístup a utlačování žen.

Význam slova, termín, co je to Feminismus? Výraz, termín, definice slova Feminismus. Co znamená odborný pojem Feminismus z kategorie Politika?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Feminismus je v kategorii Politika

Klíčová slova: pojem, Politika, heslo, slovník, Politika, termín, co to je, Feminismus, wiki, přesný význam, definice, popis, synonymum, vysvětlení, formulace, Feminismus

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Feminismus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Feminismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Feminismus, odpověď na dotaz co je to Feminismus?. Víte např. kdo to je Jack Rozparovač? Znáte a víte kdo je Ivan Bartoš? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.