Co je to?
Výraz, termín, definice slova Feminismus. Co znamená odborný pojem Feminismus z kategorie Politika?

Co je to Feminismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Feminismus

Feminismus, jehož pojmenováni je odvozeno z latinského femina – žena, je souhrn různých ideologií, hnutí, filozofických a sociálních teorií, které se soustředí na takové dění, které stoupenci feminismu považují za možné utlačování žen. Zaměřuje se také na rovnoprávnost žen a mužů a sociální postavení žen. Dříve se nazýval ženské hnutí.
Má mnoho různých směrů, umírněných i radikálních. Zastánkyně tohoto hnutí vstupují i do politiky, za hlavní body svých programů považují patriarchát a jeho stereotypy, rovný přístup a utlačování žen.

Význam slova, termín, co je to Feminismus? Výraz, termín, definice slova Feminismus. Co znamená odborný pojem Feminismus z kategorie Politika?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Feminismus? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Feminismus se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: Politika, přesný význam, Politika, co znamená, heslo, termín, slovo, wiki, co to je, význam, informace, vysvětlení, formulace, synonymum, přesný výraz

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Feminismus? resp. jaký je přesný význam slova Feminismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Feminismus, odpověď na dotaz co je to Feminismus?. Víte např. kdo to je Makléř? Znáte a víte kdo je Optimista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Politika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.