Co je to?
Výraz, termín, definice slova Obročí. Co znamená odborný pojem Obročí z kategorie Právo?

Co je to Obročí? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Obročí

Obročí, jiným slovem beneficium nebo prebenda (získalo mírně hanlivý význam), je pojem z oblasti práva církevního. Jedná se o příjem, který je spojen s nějakou službou, úřadem, funkcí nebo postavením. Vlastnit více obročí najednou církevní právo zakazuje, vlastnit obročí může pouze ten, kdo splní určité předpoklady.
Původ pojmu obročí je ve středověku, kdy se jednalo o jediný způsob, jak zajistit kněžím a farářům trvalou obživu. O udělení obročí rozhodoval papež nebo biskup.

Význam slova, termín, co je to Obročí? Výraz, termín, definice slova Obročí. Co znamená odborný pojem Obročí z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Obročí s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Obročí se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: termín, přesný výraz, informace, význam slova, Právo, Obročí, heslo, synonymum, formulace, Obročí, wiki, význam pojmu, přesný význam, co to je, popis, co znamená

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Obročí? resp. co označuje slovo Obročí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obročí, odpověď na dotaz co je to Obročí?. Víte např. kdo to je Dělník? Znáte a víte kdo je Chuligán? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem