Co je to?
Výraz, termín, definice slova Obročí. Co znamená odborný pojem Obročí z kategorie Právo?

Co je to Obročí? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Obročí

Obročí, jiným slovem beneficium nebo prebenda (získalo mírně hanlivý význam), je pojem z oblasti práva církevního. Jedná se o příjem, který je spojen s nějakou službou, úřadem, funkcí nebo postavením. Vlastnit více obročí najednou církevní právo zakazuje, vlastnit obročí může pouze ten, kdo splní určité předpoklady.
Původ pojmu obročí je ve středověku, kdy se jednalo o jediný způsob, jak zajistit kněžím a farářům trvalou obživu. O udělení obročí rozhodoval papež nebo biskup.


Co je to Obročí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Obročí. Co znamená odborný pojem Obročí z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Obročí je v kategorii Právo

Klíčová slova: co znamená, heslo, pojem, vysvětlení, Obročí, Právo, přesný výraz, co je to Obročí?, wiki, přesný význam, definice, informace, význam pojmu, odborný výraz, co to je, synonymum, termín, odborné názvosloví


Pojem Obročí je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Obročí ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Obročí ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Obročí ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Obročí na Youtube

Najít výraz Obročí na Google.cz

Vyhledat termín Obročí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Obročí například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Obročí? resp. co vlastně znamená slovo Obročí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obročí, odpověď na dotaz co je to Obročí?. Víte např. kdo to je Mars? Znáte a víte kdo je Chuligán? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem