Co je to?
Definice výrazu, termínu Součet. Co znamená odborný pojem Součet z kategorie Matematika?

Co je to Součet? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Součet

Součet je výsledek aritmetické operace sčítání. Jedná se o jednu ze základních čtyř matematických operací. Existuje více definic součtu. Obecně se jedná o sčítanec, který se podle určitého schématu výpočtu sčítá do určité položky.
Musí tedy existovat části, které je potřeba sečíst, položka, do které se bude sčítat – tou je právě součet – a schéma, podle kterého se výpočet bude provádět. Schémata a vzorce pro součet závisí na účelu, pro který je součet prováděn.

Význam slova, termín, co je to Součet? Definice výrazu, termínu Součet. Co znamená odborný pojem Součet z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Součet? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Součet je v kategorii Matematika

Klíčová slova: přesný výraz, formulace, význam pojmu, synonymum, co znamená, informace, pojem, termín, popis, vysvětlení, slovník, slovo, význam, význam slova, Matematika, Matematika

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Součet?

Sčítání je jednou ze základních operací v aritmetice. V nejjednodušším tvaru sčítání kombinuje dvě čísla, sčítance, do jednoho čísla, nazývaného součet. Na sčítání více než dvou čísel lze nahlížet jako na opakované sčítání; tuto proceduru můžeme nazvat sumace a obsahuje způsoby sčítání nekonečně mnoha čísel v nekonečných řadách.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Součet? resp. co znamená slovo Součet? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Součet, odpověď na dotaz co je to Součet?. Víte např. kdo to je Biskup? Znáte a víte kdo je Býložravec? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Součet hledat i v jiných kategoriích (než Matematika) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.