Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mramor. Co znamená pojem Mramor z kategorie Materiály?

Co je to Mramor? Význam slova

Co znamená termín Mramor? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Mramor je pojmenování horniny, která vznikla přeměnou vápenců. Říká se jí také krystalický vápenec, protože obsahuje minimálně 95 % kalcitu. Mramor se dá leštit.
Původní barva je bílá, hornina však obsahuje i další příměsi, které barvu mění. Příměsí může být například jílovitá hmota, nerost nebo organická látka. Z nerostů jsou často zastoupeny například hematit či grafit. Mramor je dobře zpracovatelný, využívá se v kamenictví, sochařství i stavebnictví.

Význam slova, termín, co je to Mramor? Odborný výraz, definice slova Mramor. Co znamená pojem Mramor z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Mramor doporučujeme sdílet s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Mramor se nachází v sekci Materiály

Klíčová slova: slovo, definice, význam slova, wiki, vysvětlení, Mramor, pojem, informace, Materiály, Mramor, synonymum, přesný výraz, přesný význam, termín, popis, co to je

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Mramor? resp. jaký je přesný význam slova Mramor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mramor, odpověď na dotaz co je to Mramor?. Víte např. kdo to je William Shakespeare? Znáte a víte kdo je Otaku? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mramor v jiné sekci než Materiály. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.