Co je to?
Definice výrazu Glaukom. Co znamená odborný pojem Glaukom z kategorie Nemoce?

Co to je Glaukom? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Glaukom?

Glaukom bývá označován také jako zelený zákal. Jedná se o poškození zraku, konkrétně poškození očního nervu. Častou příčinou tohoto poškození bývá vysoký nitrooční tlak. Není to však jediná příčina, může se jednat i o infekci nebo porušení regulace tvorby nitrooční tekutiny. Mohou se i ucpat odtokové kanálky nitrooční tekutiny.
Glaukom nemusí ze začátku vykazovat žádné příznaky. Dá se zjistit podrobným lékařským vyšetřením, proto je důležité nepodceňovat pravidelné prohlídky u očního lékaře. Když příznaky pozná pacient, bývá už většinou na léčbu pozdě a poškození je nevratné.

Význam slova, termín, co je to Glaukom? Definice výrazu Glaukom. Co znamená odborný pojem Glaukom z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Glaukom je v sekci Nemoce

Klíčová slova: termín, synonymum, slovník, přesný výraz, popis, Nemoce, definice, formulace, co znamená, informace, wiki, přesný význam, význam slova, Glaukom, význam pojmu, Glaukom

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Glaukom? resp. co přesně znamená slovo Glaukom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glaukom, odpověď na dotaz co je to Glaukom?. Víte např. kdo to je Ben Cristovao? Znáte a víte kdo je Věra Jourová? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.