Co je to?
Definice výrazu, termínu MDŽ. Co znamená odborný pojem MDŽ z kategorie Zkratky?

Co je to MDŽ? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu MDŽ

MDŽ je zkratka pro Mezinárodní den žen. Slaví se každým rokem 8. března. Tento svátek je uznávaný mezinárodně, stanovila ho Organizace spojených národů v roce 1975 k oslavě výročí stávky švadlen v New Yorku roku 1908.
Jde o den solidarity žen usilujících o rovnoprávnost, mír, spravedlnost a rozvoj. U nás je MDŽ od r. 2004 označen jako významný den.

Význam slova, termín, co je to MDŽ? Definice výrazu, termínu MDŽ. Co znamená odborný pojem MDŽ z kategorie Zkratky?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem MDŽ patří do kategorie Zkratky

Klíčová slova: MDŽ, wiki, Zkratky, slovník, formulace, heslo, význam, synonymum, MDŽ, co to je, význam slova, Zkratky, přesný výraz, pojem, popis, definice

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova MDŽ? resp. jaký je význam slova MDŽ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu MDŽ, odpověď na dotaz co je to MDŽ?. Víte např. kdo to je Nacista? Znáte a víte kdo je Mentalista? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Zkratky). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.