Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kleptomanie. Co znamená odborný pojem Kleptomanie z kategorie Psychologie?

Co je to Kleptomanie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kleptomanie?

Kleptomanie je psychická porucha kontroly, která spočívá v nemožnosti odolávat nutkání ke zcizení předmětů, které postižená osoba vůbec nepotřebuje a nepřinesou jí žádný užitek. První zmínky o kleptomanii pocházejí již z počátku 19. století. Porucha se začíná projevovat v počátcích dospívání a pokračuje až do vyššího věku. Mohou s ní souviset i další psychická onemocnění, například závislost na alkoholu a dalších látkách, poruchy příjmu potravy nebo úzkostné stavy.
Projevuje se neustálým myšlením na možnost získání různých předmětů, poruchami nálady, sebeovládání, stravovacích návyků, úzkostí, stresem, pocity viny, sociálním vyloučením, uspokojením a úlevou po samotném činu. Diagnostika je obtížná, léčba spočívá v podávání psychofarmak a terapii.

Význam slova, termín, co je to Kleptomanie? Výraz, termín, definice slova Kleptomanie. Co znamená odborný pojem Kleptomanie z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kleptomanie se známými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Kleptomanie patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: pojem, termín, přesný význam, Psychologie, význam pojmu, co to je, definice, přesný výraz, slovník, Kleptomanie, slovo, Kleptomanie, informace, synonymum, význam, wiki

Ve Wikipedii se o heslu Kleptomanie dozvíte následující

Kleptomanie (Řecky: κλέπτειν, kleptein, "krást", μανία, "mánie") je chorobná a nezadržitelná touha po odcizování věcí.
Jedinci s touto poruchou cítí nutkání odcizovat věci, které mají obvykle malou či nulovou hodnotu, jako například pera, balíčky cukru, kancelářské svorky atd. Někteří si svého jednání nejsou ani vědomi. Porucha obvykle začíná v pubertě a přetrvává do vyššího věku. Mnohdy je kleptomanie provázena dalšími psychickými poruchami. Pro léčbu poruchy je doporučována kognitivně behaviorální terapie, jako podpůrná léčba se někdy indikují psychofarmaka. Nejedná se o krádež pro vlastní obohacení nebo pro zvýšení adrenalinu při činu.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Kleptomanie? resp. co se skrývá pod slovem Kleptomanie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kleptomanie, odpověď na dotaz co je to Kleptomanie?. Víte např. kdo to je Věra Jourová? Znáte a víte kdo je Světlonoš? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.