Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kleptomanie. Co znamená odborný pojem Kleptomanie z kategorie Psychologie?

Co je to Kleptomanie? Význam slova

Co znamená termín Kleptomanie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kleptomanie je psychická porucha kontroly, která spočívá v nemožnosti odolávat nutkání ke zcizení předmětů, které postižená osoba vůbec nepotřebuje a nepřinesou jí žádný užitek. První zmínky o kleptomanii pocházejí již z počátku 19. století. Porucha se začíná projevovat v počátcích dospívání a pokračuje až do vyššího věku. Mohou s ní souviset i další psychická onemocnění, například závislost na alkoholu a dalších látkách, poruchy příjmu potravy nebo úzkostné stavy.
Projevuje se neustálým myšlením na možnost získání různých předmětů, poruchami nálady, sebeovládání, stravovacích návyků, úzkostí, stresem, pocity viny, sociálním vyloučením, uspokojením a úlevou po samotném činu. Diagnostika je obtížná, léčba spočívá v podávání psychofarmak a terapii.

Význam slova, termín, co je to Kleptomanie? Výraz, termín, definice slova Kleptomanie. Co znamená odborný pojem Kleptomanie z kategorie Psychologie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Kleptomanie je v sekci Psychologie

Klíčová slova: význam slova, heslo, formulace, přesný výraz, Psychologie, popis, co znamená, synonymum, vysvětlení, definice, Psychologie, význam, slovník, Kleptomanie, Kleptomanie, co to je

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Kleptomanie? resp. co označuje slovo Kleptomanie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kleptomanie, odpověď na dotaz co je to Kleptomanie?. Víte např. kdo to je Erik Best? Znáte a víte kdo je Světlonoš? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.