Co je to?
Definice výrazu Beletrie. Co znamená odborný pojem Beletrie z kategorie Literatura?

Co to je Beletrie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Beletrie?

Beletrie neboli krásná literatura je souhrnné označení pro uměleckou literaturu (poezii, prózu).

Význam slova, termín, co je to Beletrie? Definice výrazu Beletrie. Co znamená odborný pojem Beletrie z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Beletrie s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Beletrie se nachází v sekci Literatura

Co znamená pojem Beletrie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Termín beletrie (z francouzského belles-lettres) původně označoval veškerou uměleckou literaturu. Dnes se jím označuje výlučně umělecká próza. V knihovnách bývají odděleně od beletrie umisťovány nejen poetické a dramatické žánry, ale často i detektivní, sci-fi i fantasy prózy.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: přesný výraz, popis, popis, heslo, formulace, Beletrie, synonymum, wiki, přesný význam, definice, pojem, význam slova, co to je, slovník, vysvětlení

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Beletrie? resp. jaký je přesný význam slova Beletrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Beletrie, odpověď na dotaz co je to Beletrie?. Víte např. kdo to je Donald Trump? Znáte a víte kdo je Margaret Thatcherová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?