Co je to?
Definice výrazu Beletrie. Co znamená odborný pojem Beletrie z kategorie Literatura?

Co to je Beletrie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Beletrie?

Beletrie neboli krásná literatura je souhrnné označení pro uměleckou literaturu (poezii, prózu).

Význam slova, termín, co je to Beletrie? Definice výrazu Beletrie. Co znamená odborný pojem Beletrie z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Beletrie se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Beletrie se nachází v sekci Literatura

Co znamená pojem Beletrie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Termín beletrie (z francouzského belles-lettres) původně označoval veškerou uměleckou literaturu. Dnes se jím označuje výlučně umělecká próza. V knihovnách bývají odděleně od beletrie umisťovány nejen poetické a dramatické žánry, ale často i detektivní, sci-fi i fantasy prózy.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: Literatura, popis, význam slova, význam, popis, co to je, Beletrie, wiki, synonymum, přesný význam, slovo, přesný výraz, formulace, termín, vysvětlení

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Beletrie? resp. jaký je přesný význam slova Beletrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Beletrie, odpověď na dotaz co je to Beletrie?. Víte např. kdo to je Donald Trump? Znáte a víte kdo je Margaret Thatcherová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Beletrie hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?