Co je to?
Definice výrazu Beletrie. Co znamená odborný pojem Beletrie z kategorie Literatura?

Co to je Beletrie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Beletrie

Beletrie neboli krásná literatura je souhrnné označení pro uměleckou literaturu (poezii, prózu).

Význam slova, termín, co je to Beletrie? Definice výrazu Beletrie. Co znamená odborný pojem Beletrie z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Beletrie patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: slovo, wiki, co to je, Literatura, informace, formulace, definice, synonymum, termín, Literatura, Beletrie, přesný význam, slovník, pojem, význam, význam slova

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Beletrie?

Termín beletrie (z francouzského belles-lettres) původně označoval veškerou uměleckou literaturu. Dnes se jím označuje výlučně umělecká próza. V knihovnách bývají odděleně od beletrie umisťovány nejen poetické a dramatické žánry, ale často i detektivní, sci-fi i fantasy prózy.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Beletrie? resp. co znamená výraz Beletrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Beletrie, odpověď na dotaz co je to Beletrie?. Víte např. kdo to je Aragorn? Znáte a víte kdo je Iva Kubelková? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?