Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Investice. Co znamená pojem Investice z kategorie Ekonomie?

Co to je Investice? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Investice?

Investice je pojem z ekonomické oblasti, na který lze nahlížet různými způsoby. Makroekonomie říká, že investice je díl příjmu vložený do kapitálu tak, že nepřinese okamžitý výnos, ale poskytne užitek v budoucnosti. Takto se investuje část zisku nebo úspory. Investorem může být stát, podnik či jednotlivec.
V podnikové praxi znamenají investice jednorázové nebo krátkodobé výdaje, které přinesou příjmy v delším časovém úseku, zpravidla se jedná více než o jeden rok.

Význam slova, termín, co je to Investice? Odborný termín, výraz, slovo Investice. Co znamená pojem Investice z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Investice s blízkými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Investice je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: význam pojmu, Investice, Ekonomie, definice, pojem, formulace, přesný význam, synonymum, popis, slovník, vysvětlení, wiki, slovo, přesný výraz, informace, co znamená

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Investice dozvíte následující

Jako investice se v ekonomii označuje ta část příjmu (důchodu), která je vložena do kapitálu. Tedy do dlouhodobých statků, které nepřinášejí okamžitý prospěch, ale umožní zvýšení produkce statků v budoucnosti. Ekonomický subjekt (stát, podnik, jednotlivec) tak odloží část své současné spotřeby (úspor) za účelem získání budoucího užitku. Budoucí užitek či výnos může být peněžního nebo nepeněžního charakteru.

Takový je spíše makroekonomický pohled na investice. Z pohledu podniku jsou to rozsáhlejší jednorázově nebo krátkodobě vynaložené zdroje či peněžní výdaje (kapitálové výdaje), u nichž se očekává jejich přeměna na budoucí výnosy či peněžní příjmy během delšího časového období přesahujícího jeden rok.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Investice? resp. co přesně označuje termín Investice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Investice, odpověď na dotaz co je to Investice?. Víte např. kdo to je Převor? Znáte a víte kdo je Fénix? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Ekonomie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.