Co je to?
Definice výrazu Noční můra. Co znamená odborný pojem Noční můra z kategorie Psychologie?

Co to je Noční můra? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Noční můra

Noční můra je jiný název pro takový sen, který děsí spícího člověka. Většinou se opakuje a spáč si ho pamatuje. Noční můra se objevuje v REM části spánku.
Často postihuje takové lidi, kteří za sebou mají traumatický zážitek. Trpí jimi jak dospělí, tak děti. Samo označení pochází z německého slova přízrak a takto byla noční můra také zobrazována – jako přízrak sedící spící osobě na hrudi a dusící ji.

Význam slova, termín, co je to Noční můra? Definice výrazu Noční můra. Co znamená odborný pojem Noční můra z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Noční můra? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Noční můra je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: vysvětlení, Noční můra, popis, co znamená, wiki, Noční můra, pojem, synonymum, co to je, termín, význam, slovník, slovo, Psychologie, informace, Psychologie

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Noční můra? resp. co znamená Noční můra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Noční můra, odpověď na dotaz co je to Noční můra?. Víte např. kdo to je Matt Damon? Znáte a víte kdo je Daniel Prokop? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Psychologie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?