Co je to?
Odborný výraz, definice slova Apokryf. Co znamená pojem Apokryf z kategorie Literatura?

Co je to Apokryf? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Apokryf?

Apokryf je druh literárního žánru, který vychází z klasických známých příběhů a zpracovává je modernějším způsobem, často jako parodie. Využívají se například antické nebo biblické příběhy, ty se pak interpretují jinak než obvyklým způsobem.
Pojmenování pochází z řečtiny, kde znamená něco utajeného. Apokryf používá také alegorii.

Význam slova, termín, co je to Apokryf? Odborný výraz, definice slova Apokryf. Co znamená pojem Apokryf z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Apokryf sdílejte s kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Apokryf je v kategorii Literatura

Klíčová slova: pojem, význam pojmu, význam, wiki, synonymum, definice, termín, Apokryf, přesný význam, Literatura, Literatura, vysvětlení, Apokryf, informace, slovník, popis

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Apokryf? resp. jaká je definice slova Apokryf? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apokryf, odpověď na dotaz co je to Apokryf?. Víte např. kdo to je Pedofil? Znáte a víte kdo je Prorektor? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.