Co je to?
Definice výrazu, termínu Halászlé. Co znamená odborný pojem Halászlé z kategorie Jídlo?

Co je to Halászlé? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Halászlé?

Jak už je patrné z názvu, jedná se o maďarské jídlo, konkrétně o rybí polévku. Jejím základem je směs rybího masa (nejčastěji z kapra a sumce) a několik druhů zeleniny, konrétně rajčata, paprika, brambory a cibule. Jako zavářka se používají těstoviny a hotový pokrm je ještě dochucen pálivou paprikou. Podává se s bílým pečivem.

Význam slova, termín, co je to Halászlé? Definice výrazu, termínu Halászlé. Co znamená odborný pojem Halászlé z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Halászlé s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Halászlé se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: wiki, vysvětlení, slovo, Jídlo, pojem, termín, přesný význam, formulace, heslo, co to je, Halászlé, význam, Halászlé, co znamená, informace, definice

Co znamená pojem Halászlé? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Halászlé je maďarský pokrm, rybí polévka. Vaří se ze směsi ryb (nejčastěji sumci a kapři) spolu se zeleninou (cibule, brambory, rajče jedlé, paprika) a kořením (pálivá paprika). Do přecezného vývaru s vykostěným rybím masem se nakonec zavaří těstoviny (obvykle flíčky). Podává se s bílým pečivem.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Halászlé? resp. co znamená Halászlé? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halászlé, odpověď na dotaz co je to Halászlé?. Víte např. kdo to je Klempíř? Znáte a víte kdo je Vlakvedoucí? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Halászlé i v jiných kategoriích (než Jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?