Co je to?
Výraz, termín, definice slova Prokrastinace. Co znamená odborný pojem Prokrastinace z kategorie Psychologie?

Co je to Prokrastinace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Prokrastinace

Prokrastinací se rozumí chronické odkládání zásadních povinností a úkolů na pozdější dobu. Jedná se o poměrně rizikový fenomén pro duševní zdraví. Psychologové prokrastinaci často popisují jako mechanismus pomáhající člověku vyrovnat se s úzkostí spojenou s konkrétní odkládanou činností.
Podle některých vědeckých vyjádření prokrastinaci definuje kontraproduktivnost, zbytečnost a zdržení. Může vyústit ve stres, pocit viny či ztrátu produktivity. Spojení těchto pocitů může vést k další prokrastinaci, čímž se jedinec dostane do bludného kruhu, ze kterého vede jen těžká cesta ven.

Význam slova, termín, co je to Prokrastinace? Výraz, termín, definice slova Prokrastinace. Co znamená odborný pojem Prokrastinace z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Prokrastinace? s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Prokrastinace se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: přesný výraz, co to je, vysvětlení, definice, Psychologie, popis, význam slova, co znamená, slovník, přesný význam, popis, wiki, pojem, Psychologie, Prokrastinace

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Prokrastinace? resp. jaká je definice slova Prokrastinace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prokrastinace, odpověď na dotaz co je to Prokrastinace?. Víte např. kdo to je Petr Chmela? Znáte a víte kdo je Hypochondr? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Prokrastinace i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.