Co je to?
Definice odborného termínu, slova Žula. Co znamená pojem Žula z kategorie Materiály?

Co je to Žula? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Žula

Žula je hlubinná vyvřelá hornina. Říká se jí také granit. Žula je označení pro větší množství hlubinných hornin, které mají společné znaky – větší obsah křemene, draselných živců a plagioklasů kyselé povahy. Barva žuly je šedomodrá, vzácněji také červená.
Skládá se převážně z živců, slídy, křemene a amfibolu. Někdy obsahuje také příměsi – zirkon, magnetit, granát a další. Vzácné jsou žuly s obsahem pyroxenu a také železnatý olivín a další.

Význam slova, termín, co je to Žula? Definice odborného termínu, slova Žula. Co znamená pojem Žula z kategorie Materiály?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Žula) můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Žula patří do kategorie Materiály

Klíčová slova: slovo, Materiály, wiki, pojem, Materiály, význam, co znamená, co to je, heslo, synonymum, informace, význam pojmu, Žula, vysvětlení, přesný výraz, Žula

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Žula? resp. jaká je definice slova Žula? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žula, odpověď na dotaz co je to Žula?. Víte např. kdo to je Daniel Herman? Znáte a víte kdo je Hermafrodit? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Materiály. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.