Co je to?
Definice odborného termínu, slova Žula. Co znamená pojem Žula z kategorie Materiály?

Co je to Žula? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Žula

Žula je hlubinná vyvřelá hornina. Říká se jí také granit. Žula je označení pro větší množství hlubinných hornin, které mají společné znaky – větší obsah křemene, draselných živců a plagioklasů kyselé povahy. Barva žuly je šedomodrá, vzácněji také červená.
Skládá se převážně z živců, slídy, křemene a amfibolu. Někdy obsahuje také příměsi – zirkon, magnetit, granát a další. Vzácné jsou žuly s obsahem pyroxenu a také železnatý olivín a další.

Význam slova, termín, co je to Žula? Definice odborného termínu, slova Žula. Co znamená pojem Žula z kategorie Materiály?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Žula se nachází v sekci Materiály

Klíčová slova: informace, slovník, Materiály, význam slova, synonymum, pojem, Žula, slovo, wiki, Materiály, vysvětlení, termín, význam pojmu, význam, popis, přesný výraz

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Žula? resp. co vlastně znamená slovo Žula? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žula, odpověď na dotaz co je to Žula?. Víte např. kdo to je Regent? Znáte a víte kdo je Hermafrodit? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Materiály). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.