Co je to?
Odborný výraz, definice slova XML. Co znamená pojem XML z kategorie Software?

Co je to XML? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu XML?

Trojice písmen XML značí zkratku anglických slov Extensible Markup Language. Jedná se o obecný značkovací jazyk, jenž byl vyvinut a standardizován mezinárodním konsorciem pro webové standardy W3C.
XML je zjendodušenou verzí staršího jazyku SGML. Tento jazyk umožňuje jednoduché vytváření konkrétních značkovacích jazyků (aplikací). Jazyk je určen hlavně pro výměnu dat mezi aplikacemi a pro publikování dokumentů.
XML už od počátku myslelo na více jazyků, než jen na angličtinu, takže se dá vytvářet dokument ve více jazycích současně.

Význam slova, termín, co je to XML? Odborný výraz, definice slova XML. Co znamená pojem XML z kategorie Software?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova XML sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem XML je v kategorii Software

Klíčová slova: popis, pojem, vysvětlení, informace, přesný výraz, termín, význam slova, formulace, popis, heslo, Software, XML, význam, význam pojmu, slovo

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to XML? resp. jaký je význam slova XML? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu XML, odpověď na dotaz co je to XML?. Víte např. kdo to je Tomáš Ortel? Znáte a víte kdo je Oportunista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín XML hledat i v jiných kategoriích (než Software) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.