Co je to?
Definice výrazu, termínu Dekadence. Co znamená odborný pojem Dekadence z kategorie Kultura?

Co je to Dekadence? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dekadence?

Dekadence je označení pro úpadek či rozpad, nemusí však být použito vždy jen v negativním významu. Původně se jednalo o rozklad společnosti, později se pojem přenesl do oblasti umění a ujal se i jako název uměleckého směru v 19. a počátku 20. století.
Jeho podstatou byl rozklad obecně uznávaných hodnot, popření platných tradic. Dekadence se projevovala především v literatuře, kde se takto označoval pocit a názor umělců, kteří před současnou společností unikali do tzv. čistého umění.

Význam slova, termín, co je to Dekadence? Definice výrazu, termínu Dekadence. Co znamená odborný pojem Dekadence z kategorie Kultura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Dekadence? s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Dekadence je v sekci Kultura

Klíčová slova: význam, synonymum, Kultura, přesný výraz, přesný význam, formulace, co to je, heslo, definice, Dekadence, pojem, význam slova, co znamená, Dekadence, popis, informace

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Dekadence? resp. co se skrývá pod slovem Dekadence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dekadence, odpověď na dotaz co je to Dekadence?. Víte např. kdo to je Radůza? Znáte a víte kdo je Karel Kryl? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Kultura Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.