Co je to?
Odborný výraz, definice slova PSČ. Co znamená pojem PSČ z kategorie Zkratky?

Co je to PSČ? Význam slova

Co znamená termín PSČ? Vysvětlení pojmu, definice hesla

PSČ je zkratka pro poštovní směrovací číslo, jednoznačný identifikační údaj v adresách (to je důležité např. tehdy, když mají dvě obce stejný název). PSČ v České republice má pět cifer a lze ho rozdělit na trojčíslí a dvojčíslí. V anglickém jazyce naleznete PSČ pod označením ZIP nebo postcode.


Co je to PSČ? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova PSČ. Co znamená pojem PSČ z kategorie Zkratky?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo PSČ se nachází v kategorii Zkratky

Klíčová slova: informace, Zkratky, odborný výraz, wiki, Zkratky, definice, pojem, terminologie, co je to PSČ?, synonymum, přesný výraz, heslo, PSČ, termín, lexikon, co to je, význam slova, odborné názvosloví


Pojem PSČ je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu PSČ můžete dozvědět následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Poštovní směrovací číslo (poštovní kód, zkratka PSČ, v angličtině ZIP nebo postcode) se používá v poštovním styku jako součást adresy především pro identifikaci místa doručení při automatizovaném třídění zásilek. Je to číselné označení územního obvodu dodávací (adresní) pošty, případně menšího dodávacího obvodu nebo poštovní přihrádky (P. O. Box).

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín PSČ ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem PSČ ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem PSČ ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo PSČ ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem PSČ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo PSČ ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo PSČ například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova PSČ? resp. co přesně označuje termín PSČ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PSČ, odpověď na dotaz co je to PSČ?. Víte např. kdo to je Terorista? Znáte a víte kdo je Rihanna? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Zkratky). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.