Co je to?
Odborný výraz, definice slova PSČ. Co znamená pojem PSČ z kategorie Zkratky?

Co je to PSČ? Význam slova

Co znamená termín PSČ? Vysvětlení pojmu, definice hesla

PSČ je zkratka pro poštovní směrovací číslo, jednoznačný identifikační údaj v adresách (to je důležité např. tehdy, když mají dvě obce stejný název). PSČ v České republice má pět cifer a lze ho rozdělit na trojčíslí a dvojčíslí. V anglickém jazyce naleznete PSČ pod označením ZIP nebo postcode.

Význam slova, termín, co je to PSČ? Odborný výraz, definice slova PSČ. Co znamená pojem PSČ z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (PSČ) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz PSČ patří do kategorie Zkratky

Klíčová slova: PSČ, význam slova, wiki, přesný výraz, termín, formulace, informace, význam pojmu, synonymum, vysvětlení, význam, co to je, slovo, pojem, definice, Zkratky

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu PSČ?

Poštovní směrovací číslo (poštovní kód, zkratka PSČ, v angličtině ZIP nebo postcode) se používá v poštovním styku jako součást adresy především pro identifikaci místa doručení při automatizovaném třídění zásilek. Je to číselné označení územního obvodu dodávací (adresní) pošty, případně menšího dodávacího obvodu nebo poštovní přihrádky (P. O. Box).

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu PSČ? resp. co přesně znamená slovo PSČ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PSČ, odpověď na dotaz co je to PSČ?. Víte např. kdo to je Hillary Clinton? Znáte a víte kdo je Rihanna? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu PSČ v jiné sekci než Zkratky. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.