Co je to?
Odborný výraz, definice slova PSČ. Co znamená pojem PSČ z kategorie Zkratky?

Co je to PSČ? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu PSČ

PSČ je zkratka pro poštovní směrovací číslo, jednoznačný identifikační údaj v adresách (to je důležité např. tehdy, když mají dvě obce stejný název). PSČ v České republice má pět cifer a lze ho rozdělit na trojčíslí a dvojčíslí. V anglickém jazyce naleznete PSČ pod označením ZIP nebo postcode.

Význam slova, termín, co je to PSČ? Odborný výraz, definice slova PSČ. Co znamená pojem PSČ z kategorie Zkratky?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín PSČ se nachází v sekci Zkratky

Klíčová slova: synonymum, význam slova, Zkratky, význam, vysvětlení, co znamená, PSČ, termín, co to je, pojem, formulace, popis, přesný výraz, Zkratky, přesný význam, informace

Co znamená pojem PSČ? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Poštovní směrovací číslo (poštovní kód, zkratka PSČ, v angličtině ZIP nebo postcode) se používá v poštovním styku jako součást adresy především pro identifikaci místa doručení při automatizovaném třídění zásilek. Je to číselné označení územního obvodu dodávací (adresní) pošty, případně menšího dodávacího obvodu nebo poštovní přihrádky (P. O. Box).

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova PSČ? resp. co se přesně ukrývá za slovem PSČ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu PSČ, odpověď na dotaz co je to PSČ?. Víte např. kdo to je Legionář? Znáte a víte kdo je Rihanna? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Zkratky Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.