Co je to?
Definice výrazu Phishing. Co znamená odborný pojem Phishing z kategorie Internet?

Co to je Phishing? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Phishing?

Phishing je souhrnné označení pro techniku v prostředí internetu, případně jakýchkoliv jiných komunikačních sítí, která záměrně vede k získávání neoprávněných osobních údajů uživatele.
Phishing má množství podob, nejčastěji se jedná například o podvodné emaily, které počítačového uživatele vybízí k zadání citlivých údajů (rodné číslo, hesla, číslo účtu).
Phishing je poměrně novodobá záležitost, která se však začíná stále více rozšiřovat. Je třeba si na ni dávat pozor. Chránit se lze technickým vybavením, softwarem a především vlastní opatrností. Prokázání Phishingu je postihnutelné.

Význam slova, termín, co je to Phishing? Definice výrazu Phishing. Co znamená odborný pojem Phishing z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Phishing sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Phishing patří do sekce Internet

Klíčová slova: termín, slovník, definice, co znamená, význam, slovo, popis, přesný výraz, heslo, pojem, vysvětlení, Internet, co to je, Phishing, Internet, wiki

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Phishing? resp. co se přesně ukrývá za slovem Phishing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Phishing, odpověď na dotaz co je to Phishing?. Víte např. kdo to je Velký vezír? Znáte a víte kdo je Lazebník? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Phishing hledat i v jiných kategoriích (než Internet) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.