Co je to?
Odborný výraz, definice slova Apatie. Co znamená pojem Apatie z kategorie Psychologie?

Co je to Apatie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Apatie

Slovo apatie pochází z řečtiny a vyjadřuje stav netečnosti a rezignace. Slovo se vyvíjelo v průběhu věků, když původně se vyskytovalo ve stoické filosofii. Jednalo se o odolnost člověka vůči vášním a různým stavům mysli. Ideál sebeovládání a ctnosti hrál velice důležitou roli v počátcích křesťanského vyrovávání s řeckou a římskou kulturou.

Význam slova, termín, co je to Apatie? Odborný výraz, definice slova Apatie. Co znamená pojem Apatie z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Apatie) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Apatie je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: wiki, formulace, pojem, Apatie, přesný význam, slovo, Psychologie, význam, popis, vysvětlení, synonymum, význam pojmu, přesný výraz, heslo, Psychologie

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Apatie? resp. co znamená slovo Apatie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apatie, odpověď na dotaz co je to Apatie?. Víte např. kdo to je Savec? Znáte a víte kdo je Milenka? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.