Co je to?
Odborný výraz, definice slova Špalda. Co znamená pojem Špalda z kategorie Jídlo?

Co je to Špalda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Špalda?

Jako špalda se označuje typ pšenice. Tato rozpadavá pšenice je velice stará a v Evropě byla pěstována již před osmi tisíci lety. Špalda byla pěstována Germány, Kelty, ale i Egypťany. V pozdějších dobách musela špalda ustoupit náporu šlechtěné pšenice, která pěstitelům vynášela mnohem více.
Dnes se špalda považuje za zdravější alternativu vyšlechtěné pšenice. Obsahuje vyšší podíl bílkovin a minerálních látek. Špalda je poměrně odolná proti škůdcům, chorobám a nepřízni počasí, což jí činí vhodnou pro ekologické pěstování. Jsou prokázány pozitivní účinky na lidský imunitní systém.

Význam slova, termín, co je to Špalda? Odborný výraz, definice slova Špalda. Co znamená pojem Špalda z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Špalda? s vašimi kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Špalda je v sekci Jídlo

Klíčová slova: informace, Špalda, Špalda, co to je, definice, termín, význam pojmu, Jídlo, pojem, slovník, co znamená, význam, formulace, heslo, wiki, popis

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Špalda? resp. co se skrývá pod slovem Špalda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Špalda, odpověď na dotaz co je to Špalda?. Víte např. kdo to je Vekslák? Znáte a víte kdo je Stárek? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.