Co je to?
Odborný výraz, definice slova Špalda. Co znamená pojem Špalda z kategorie Jídlo?

Co je to Špalda? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Špalda?

Jako špalda se označuje typ pšenice. Tato rozpadavá pšenice je velice stará a v Evropě byla pěstována již před osmi tisíci lety. Špalda byla pěstována Germány, Kelty, ale i Egypťany. V pozdějších dobách musela špalda ustoupit náporu šlechtěné pšenice, která pěstitelům vynášela mnohem více.
Dnes se špalda považuje za zdravější alternativu vyšlechtěné pšenice. Obsahuje vyšší podíl bílkovin a minerálních látek. Špalda je poměrně odolná proti škůdcům, chorobám a nepřízni počasí, což jí činí vhodnou pro ekologické pěstování. Jsou prokázány pozitivní účinky na lidský imunitní systém.

Význam slova, termín, co je to Špalda? Odborný výraz, definice slova Špalda. Co znamená pojem Špalda z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Špalda patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, popis, wiki, co znamená, co to je, definice, význam pojmu, význam slova, pojem, přesný význam, termín, slovník, synonymum, heslo, vysvětlení, informace

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Špalda? resp. co znamená slovo Špalda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Špalda, odpověď na dotaz co je to Špalda?. Víte např. kdo to je Josef Lada? Znáte a víte kdo je Stárek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Špalda i v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.