Co je to?
Odborný výraz, definice slova Koleda. Co znamená pojem Koleda z kategorie Literatura?

Co je to Koleda? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Koleda

Jedná se o lidovou píseň, která se prozpěvuje během vánočních nebo velikonočních svátků. Koledníci chodí kolem jednotlivých obydlí a zpívají, čímž se snaží pro sebe získat jídlo či pití. Postupem času se pojem koleda používá hlavně na období vánočních svátků. Historie prozpěvování koled sahá až do třináctého století.

Význam slova, termín, co je to Koleda? Odborný výraz, definice slova Koleda. Co znamená pojem Koleda z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Koleda s přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Koleda se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: přesný význam, význam slova, formulace, wiki, termín, význam, vysvětlení, význam pojmu, Koleda, Literatura, heslo, přesný výraz, informace, definice, slovník, co znamená

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Koleda?

Koleda označuje původně píseň, kterou děti zpívají během velkých křesťanských svátků (Vánoce, Tří králů, den sv. Řehoře (12. března), Velikonoce) při obcházení jednotlivých domů, kdy „si koledují“ o výslužku, kterou představovalo především jídlo nebo pití; tento zvyk se dnes udržel už pouze na vsích. Postupně však se slovo koleda stalo označením písně s vánoční tematikou, původně s náboženským obsahem, v posledním století však i bez něho. Tradiční koledy mají silnou melodii, často založenou na středověkých sborových vzorech, a sloku následovanou refrénem, často zpívaným sborově.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Koleda? resp. co označuje slovo Koleda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koleda, odpověď na dotaz co je to Koleda?. Víte např. kdo to je Chalupník? Znáte a víte kdo je Modista? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.