Co je to?
Odborný výraz, definice slova Koleda. Co znamená pojem Koleda z kategorie Literatura?

Co je to Koleda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Koleda

Jedná se o lidovou píseň, která se prozpěvuje během vánočních nebo velikonočních svátků. Koledníci chodí kolem jednotlivých obydlí a zpívají, čímž se snaží pro sebe získat jídlo či pití. Postupem času se pojem koleda používá hlavně na období vánočních svátků. Historie prozpěvování koled sahá až do třináctého století.

Význam slova, termín, co je to Koleda? Odborný výraz, definice slova Koleda. Co znamená pojem Koleda z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Koleda? s blízkými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Koleda je v sekci Literatura

Co znamená pojem Koleda? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Koleda označuje původně píseň, kterou děti zpívají během velkých křesťanských svátků (Vánoce, Tří králů, den sv. Řehoře (12. března), Velikonoce) při obcházení jednotlivých domů, kdy „si koledují“ o výslužku, kterou představovalo především jídlo nebo pití; tento zvyk se dnes udržel už pouze na vsích. Postupně však se slovo koleda stalo označením písně s vánoční tematikou, původně s náboženským obsahem, v posledním století však i bez něho. Tradiční koledy mají silnou melodii, často založenou na středověkých sborových vzorech, a sloku následovanou refrénem, často zpívaným sborově.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: heslo, slovo, synonymum, slovník, informace, wiki, popis, pojem, přesný význam, význam slova, popis, Literatura, vysvětlení, význam, termín

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Koleda? resp. co je to Koleda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koleda, odpověď na dotaz co je to Koleda?. Víte např. kdo to je Modista? Znáte a víte kdo je Sommelier? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Koleda i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.