Co je to?
Definice výrazu Souhláska. Co znamená odborný pojem Souhláska z kategorie Český jazyk?

Co to je Souhláska? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Souhláska

Souhláska je druhem hlásky. Na rozdíl od samohlásky, jejímž typickým rysem je tón, je základem souhlásky šum. Šum vzniká určitým příznačným nastavením nebo pohyby mluvidel při výslovnosti zvolené souhlásky.
Různé jazyky mívají odlišné počty souhlásek. Souhlásky se v jazycích mohou značně odlišovat ve výslovnosti a v rozdílech ve výslovnosti a v pravopisu. Souhlásky v češtině mohou být tvrdé, měkké či obojetné.

Význam slova, termín, co je to Souhláska? Definice výrazu Souhláska. Co znamená odborný pojem Souhláska z kategorie Český jazyk?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Souhláska) můžete sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Souhláska patří do sekce Český jazyk

Co znamená pojem Souhláska? Definice slova, termínu z Wikipedie

Souhlásky (konsonanty) jsou takové hlásky, jejichž charakteristickým rysem (na rozdíl od samohlásek) je šum, který vzniká specifickým postavením či pohybem mluvidel. Jazyky se různí také počtem souhlásek: zaniklý kavkazský ubychijský jazyk jich měl 84 a novogvinejský rotokas pouhých 6 (jeho abeceda má celkem 12 písmen).

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: slovník, heslo, význam slova, význam pojmu, termín, vysvětlení, přesný význam, definice, popis, přesný výraz, pojem, formulace, Český jazyk, Český jazyk, Souhláska

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Souhláska? resp. jaká je definice slova Souhláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souhláska, odpověď na dotaz co je to Souhláska?. Víte např. kdo to je Etnograf? Znáte a víte kdo je Alexandr Veliký? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Český jazyk). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.