Co je to?
Definice výrazu Souhláska. Co znamená odborný pojem Souhláska z kategorie Český jazyk?

Co to je Souhláska? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Souhláska

Souhláska je druhem hlásky. Na rozdíl od samohlásky, jejímž typickým rysem je tón, je základem souhlásky šum. Šum vzniká určitým příznačným nastavením nebo pohyby mluvidel při výslovnosti zvolené souhlásky.
Různé jazyky mívají odlišné počty souhlásek. Souhlásky se v jazycích mohou značně odlišovat ve výslovnosti a v rozdílech ve výslovnosti a v pravopisu. Souhlásky v češtině mohou být tvrdé, měkké či obojetné.

Význam slova, termín, co je to Souhláska? Definice výrazu Souhláska. Co znamená odborný pojem Souhláska z kategorie Český jazyk?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Souhláska? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Souhláska je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: slovo, co znamená, Souhláska, synonymum, definice, Český jazyk, co to je, pojem, formulace, Český jazyk, přesný význam, wiki, informace, slovník, vysvětlení, význam slova

Co znamená pojem Souhláska? Výraz, definice slova z Wikipedie

Souhlásky (konsonanty) jsou takové hlásky, jejichž charakteristickým rysem (na rozdíl od samohlásek) je šum, který vzniká specifickým postavením či pohybem mluvidel. Jazyky se různí také počtem souhlásek: zaniklý kavkazský ubychijský jazyk jich měl 84 a novogvinejský rotokas pouhých 6 (jeho abeceda má celkem 12 písmen).

Definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Souhláska? resp. co se přesně ukrývá za slovem Souhláska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Souhláska, odpověď na dotaz co je to Souhláska?. Víte např. kdo to je Markéta Kutilová? Znáte a víte kdo je Poseidón? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Souhláska hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.