Co je to?
Definice výrazu Denotace. Co znamená odborný pojem Denotace z kategorie Filozofie?

Co to je Denotace? Význam slova

Co znamená termín Denotace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Denotace je označení základního významu slova, věty nebo znaku. Kromě základního významu může mít výraz i vedlejší nebo symbolický význam. Jako denotace se označuje význam, který bývá uváděn ve slovnících, tedy doslovný a bez citového zabarvení nebo vyjádření postoje.
Pojem se používá i v logice, kde je vyjádřením všeho, co je jím označováno. Zahrnuje pouze to, co je viditelné, povrchní a jasné. Neobsahuje pocity, domněnky ani dohady.

Význam slova, termín, co je to Denotace? Definice výrazu Denotace. Co znamená odborný pojem Denotace z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Denotace) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Denotace patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: definice, heslo, synonymum, slovo, slovník, pojem, přesný výraz, wiki, vysvětlení, popis, Filozofie, význam slova, termín, přesný význam, co znamená

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice slova Denotace? resp. co znamená Denotace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Denotace, odpověď na dotaz co je to Denotace?. Víte např. kdo to je Sommelier? Znáte a víte kdo je Švica? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Filozofie U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.