Co je to?
Definice výrazu Denotace. Co znamená odborný pojem Denotace z kategorie Filozofie?

Co to je Denotace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Denotace?

Denotace je označení základního významu slova, věty nebo znaku. Kromě základního významu může mít výraz i vedlejší nebo symbolický význam. Jako denotace se označuje význam, který bývá uváděn ve slovnících, tedy doslovný a bez citového zabarvení nebo vyjádření postoje.
Pojem se používá i v logice, kde je vyjádřením všeho, co je jím označováno. Zahrnuje pouze to, co je viditelné, povrchní a jasné. Neobsahuje pocity, domněnky ani dohady.

Význam slova, termín, co je to Denotace? Definice výrazu Denotace. Co znamená odborný pojem Denotace z kategorie Filozofie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Denotace můžete samozřejmě sdílet se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Denotace je v sekci Filozofie

Klíčová slova: Denotace, wiki, co to je, definice, přesný výraz, význam, Denotace, význam slova, význam pojmu, slovo, co znamená, pojem, synonymum, heslo, Filozofie, přesný význam

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Denotace? resp. co to je Denotace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Denotace, odpověď na dotaz co je to Denotace?. Víte např. kdo to je Kritik? Znáte a víte kdo je Dana Morávková? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Denotace i v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.