Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cenina. Co znamená pojem Cenina z kategorie Účetnictví?

Co je to Cenina? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Cenina

Cenina může sloužit jako nahrazení peněz. Jedná se o účelové oběživo, které je vymezeno pro zcela určitý druh použití. Při používání ceniny se odečítá čerpaná částka. Může se jednat o úhrady služeb, platby poplatků nebo nákupy tam, kde se tyto ceniny uznávají.
K prvním ceninám patřily poštovní známky, dále kolky, stravenky, různé karty a také dálniční známky. Ceninou nejsou peníze ani cenné papíry či platební karty.

Význam slova, termín, co je to Cenina? Definice odborného termínu, slova Cenina. Co znamená pojem Cenina z kategorie Účetnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Cenina s vašimi přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Cenina se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: informace, definice, význam pojmu, termín, co to je, formulace, význam slova, co znamená, slovník, popis, slovo, wiki, Cenina, přesný význam, synonymum, význam

Co označuje termín Cenina? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Cenina je účelový platební prostředek, tj. oběžné aktivum v určité hodnotě (forma finančního majetku), které slouží jako ekvivalent (náhražka) peněz, avšak pouze pro vymezený účel nebo účely, například k úhradě určitých služeb, k platbě určitých poplatků, k nákupu určitého zboží nebo v určitých provozovnách či určité síti provozoven. Z hodnoty ceniny je čerpáno při jejím použití.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Cenina? resp. jaká je definice termínu Cenina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cenina, odpověď na dotaz co je to Cenina?. Víte např. kdo to je Diktátor? Znáte a víte kdo je David Matásek? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Cenina i v jiných kategoriích (než Účetnictví). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.