Co je to?
Definice výrazu Faktura. Co znamená odborný pojem Faktura z kategorie Účetnictví?

Co to je Faktura? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Faktura

Faktura je označení pro účet za provedenou práci nebo zboží, které bylo dodáno. Jedná se o označení toho, za co se platí, jakým způsobem bude zaplaceno a datum splatnosti. Pojem se běžně používá při obchodování.
I když faktura není právně přesně definována, jsou její náležitosti stanoveny tak, aby právním předpisům vyhovovaly. Faktury musí respektovat nařízení Obchodního zákoníku a odpovídat ustanovením zákona o účetnictví. Na faktuře musí být uvedeny údaje o firmě, účetní případ a jeho účastníci, peněžní částku, popř. cenu za jednotku a množství, datum vyhotovení dokladu, okamžik uskutečnění účetního případu a podpisové záznamy.

Význam slova, termín, co je to Faktura? Definice výrazu Faktura. Co znamená odborný pojem Faktura z kategorie Účetnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Faktura? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Faktura patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: přesný význam, co znamená, Faktura, význam pojmu, popis, slovník, informace, přesný výraz, slovo, Účetnictví, co to je, definice, význam, význam slova, termín

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Faktura? resp. jaký je přesný význam slova Faktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Faktura, odpověď na dotaz co je to Faktura?. Víte např. kdo to je Bazilišek? Znáte a víte kdo je Heretik? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Faktura hledat i v jiných kategoriích (než Účetnictví) U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.