Co je to?
Definice výrazu Trdelník. Co znamená odborný pojem Trdelník z kategorie Jídlo?

Co to je Trdelník? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Trdelník?

Trdelník je speciální druh moučníku. Pochází z moravského Slovácka, kde se podával především maminkám po porodu jako další jídlo po polévce. V současnosti slouží jako ozdoba stolu nebo pochutina při různých svátcích a oslavách.
Těsto je sladké, původně do něj byly přidávány vlašské ořechy. Jeho základem jsou sádlo, máslo, cukr, žloutky, sůl, kvasnice, mouka a mléko. Zvláštnost dodává trdelníku to, že se peče na dřevěných válečcích otáčených pomocí kliky přímo na ohni. Povrch se pak potírá a sype cukrem nebo drcenými ořechy či mandlemi.

Význam slova, termín, co je to Trdelník? Definice výrazu Trdelník. Co znamená odborný pojem Trdelník z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Trdelník) můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Trdelník patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: Trdelník, význam, popis, přesný výraz, vysvětlení, co znamená, heslo, Trdelník, co to je, informace, pojem, wiki, slovník, Jídlo, slovo, význam slova

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Trdelník? resp. jaká je definice slova Trdelník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trdelník, odpověď na dotaz co je to Trdelník?. Víte např. kdo to je Pokrytec? Znáte a víte kdo je Kate Middleton? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.