Co je to?
Definice odborného termínu, slova Suverenita. Co znamená pojem Suverenita z kategorie Politika?

Co je to Suverenita? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Suverenita?

Suverenita neboli svrchovanost znamená právo výkonu neomezené státní moci. Toto právo má každý nezávislý stát. V demokratických státech vykonává toto právo reprezentace občanů, která k této činnosti získala mandát. To se označuje jako suverenita vnitřní.
Kromě toho existuje také suverenita vnější, tedy právo, aby stát nepodléhal zásahům a požadavkům jiného státu. Tento princip je základem mezinárodního uspořádání již od 17. století, kdy je svět rozdělen mezi nezávislé země.

Význam slova, termín, co je to Suverenita? Definice odborného termínu, slova Suverenita. Co znamená pojem Suverenita z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Suverenita sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Suverenita je v kategorii Politika

Klíčová slova: Politika, definice, slovník, heslo, co znamená, co to je, pojem, slovo, popis, formulace, wiki, termín, informace, vysvětlení, Suverenita, synonymum

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Suverenita? resp. co se skrývá pod slovem Suverenita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Suverenita, odpověď na dotaz co je to Suverenita?. Víte např. kdo to je Ilustrátor? Znáte a víte kdo je Dramaturg? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.