Co je to?
Definice odborného termínu, slova Rozvaha. Co znamená pojem Rozvaha z kategorie Účetnictví?

Co je to Rozvaha? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Rozvaha?

Rozvaha neboli bilance je finanční výkaz účetní závěrky. Podává přehled o aktivech a pasivech podniku k danému dni. Součet aktiv musí odpovídat součtu pasiv.

Význam slova, termín, co je to Rozvaha? Definice odborného termínu, slova Rozvaha. Co znamená pojem Rozvaha z kategorie Účetnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Rozvaha? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Rozvaha patří do sekce Účetnictví

Co znamená pojem Rozvaha? Definice slova, termínu z Wikipedie

Rozvaha (bilance) je jedním ze základních finančních/účetních výkazů. Spolu s výkazem zisku a ztráty, přehledem o změnách vlastního kapitálu a přehledem o peněžních tocích tvoří stěžejní výstup z finančního účetnictví. Hlavním cílem těchto výkazů je podávat věrný obraz o dané entitě ( v účetní terminologii účetní jednotka): o její finanční pozici k určitému datu (rozvaha), o její finanční výkonnosti v intervalu vykazovaného období (výkaz zisku a ztráty), o schopnosti vytvářet peněžní prostředky a efektivně je využívat (přehled o peněžních tocích) a o změnách ve finanční pozici (přehled o změnách vlastního kapitálu).

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: definice, význam slova, Účetnictví, synonymum, formulace, co to je, heslo, popis, wiki, přesný význam, termín, pojem, co znamená

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Rozvaha? resp. jaký je přesný význam slova Rozvaha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rozvaha, odpověď na dotaz co je to Rozvaha?. Víte např. kdo to je Eunuch? Znáte a víte kdo je Swarovski? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Rozvaha hledat i v jiných kategoriích (než Účetnictví) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?