Co je to?
Výraz, termín, definice slova Městys. Co znamená odborný pojem Městys z kategorie Politika?

Co je to Městys? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Městys?

Městys je historické a nedávno (v roce 2006) obnovené označení statutu obce. Městys neboli městečko je co do velikosti něco mezi vesnicí a městem. V minulosti sloužily městyse jako spádová městečka pro okolní vesnice a na rozdíl od nich měly právo pořádat trhy. Označení městys může používat obec, která byla městysem přes 17. květnem 1954 a která o to požádá předsedu Poslanecké sněmovny. Ten může také stanovit nové městy. V září 2017 bylo v České republice 221 obcí se statusem Městyse. Drtivé většině z nich byl status navrácen. Nově stanovené městyse patří Okříšky, Slabce, Pavlíkov a Ševětín.

Význam slova, termín, co je to Městys? Výraz, termín, definice slova Městys. Co znamená odborný pojem Městys z kategorie Politika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Městys s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Městys se nachází v sekci Politika

Co znamená pojem Městys? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Městys nebo také městečko je typ obcí velikostně a významově stojící mezi městem a vsí. V minulosti se jednalo o sídla, kterým bylo uděleno právo pořádat týdenní a dobytčí trhy (tím se městyse lišily od vsí) a zpočátku výjimečně i výroční trhy. Městyse musely plnit roli spádového městečka pro okolní vesnice. Na rozdíl od města zde bylo mnohem silněji zastoupeno zemědělství a sociální a profesní rozvrstvení nebylo tak výrazné.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: význam, vysvětlení, Politika, slovo, co to je, slovník, přesný výraz, informace, význam pojmu, Městys, wiki, popis, pojem, synonymum, definice

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Městys? resp. co to je Městys? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Městys, odpověď na dotaz co je to Městys?. Víte např. kdo to je Vlastenec? Znáte a víte kdo je Ivan Trojan? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Městys hledat i v jiných kategoriích (než Politika) Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..