Co je to?
Definice výrazu Čečetka. Co znamená odborný pojem Čečetka z kategorie Příroda?

Co to je Čečetka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Čečetka?

Čečetka je české označení pro pěnkavovitého ptáka, který patří do rodu stehlíků. U nás žije trvale čečetka tmavá, přezimuje zde čečetka zimní a čečetka bělavá. Čečetka bývá nazývána také konopka, stehlík nebo zvonek. Jedná se o malý druh pěvce hojně rozšířený nejen v Evropě, ale i Asii a Africe.
Velikostně připomíná čečetka vrabce, má štíhlé tělo, krátký zobáček kratší ocas. Samci bývají výrazněji zbarveni, mláďata a samice jsou šedohnědí.

Význam slova, termín, co je to Čečetka? Definice výrazu Čečetka. Co znamená odborný pojem Čečetka z kategorie Příroda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Čečetka s přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Čečetka se nachází v sekci Příroda

Co znamená pojem Čečetka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Čečetka je český název některých pěnkavovitých ptáků z rodu stehlík (Carduelis). Ačkoli se v českém názvosloví používá jako název rodový, představuje pouze podrod Acanthis. V ČR hnízdí čečetka tmavá. V zimě hojně přezimují čečetky zimní (Carduelis flammea) a občas se rovněž v zimním období vyskytne i čečetka bělavá.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: Čečetka, popis, přesný význam, wiki, formulace, Příroda, význam pojmu, význam slova, přesný výraz, Příroda, vysvětlení, heslo, popis, definice, informace

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice slova Čečetka? resp. co znamená Čečetka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čečetka, odpověď na dotaz co je to Čečetka?. Víte např. kdo to je Sopranistka? Znáte a víte kdo je Abiturient? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Čečetka hledat i v jiných kategoriích (než Příroda) Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.