Co je to?
Definice výrazu Čečetka. Co znamená odborný pojem Čečetka z kategorie Příroda?

Co to je Čečetka? Význam slova

Co znamená termín Čečetka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Čečetka je české označení pro pěnkavovitého ptáka, který patří do rodu stehlíků. U nás žije trvale čečetka tmavá, přezimuje zde čečetka zimní a čečetka bělavá. Čečetka bývá nazývána také konopka, stehlík nebo zvonek. Jedná se o malý druh pěvce hojně rozšířený nejen v Evropě, ale i Asii a Africe.
Velikostně připomíná čečetka vrabce, má štíhlé tělo, krátký zobáček kratší ocas. Samci bývají výrazněji zbarveni, mláďata a samice jsou šedohnědí.

Význam slova, termín, co je to Čečetka? Definice výrazu Čečetka. Co znamená odborný pojem Čečetka z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Čečetka sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Čečetka patří do sekce Příroda

Klíčová slova: slovo, význam, Čečetka, Čečetka, co znamená, Příroda, wiki, co to je, definice, slovník, termín, popis, přesný význam, informace, synonymum, význam slova

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Čečetka?

Čečetka je český název některých pěnkavovitých ptáků z rodu stehlík (Carduelis). Ačkoli se v českém názvosloví používá jako název rodový, představuje pouze podrod Acanthis. V ČR hnízdí čečetka tmavá. V zimě hojně přezimují čečetky zimní (Carduelis flammea) a občas se rovněž v zimním období vyskytne i čečetka bělavá.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Čečetka? resp. co přesně znamená slovo Čečetka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čečetka, odpověď na dotaz co je to Čečetka?. Víte např. kdo to je Dolph Lundgren? Znáte a víte kdo je Egocentrik? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Čečetka v jiné sekci než Příroda. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.