Co je to?
Výraz, termín, definice slova Obec. Co znamená odborný pojem Obec z kategorie Politika?

Co je to Obec? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Obec?

Obec představuje základní jednotku veřejné správy. Jedná se o veřejně-právní korporaci v podobě právnické osoby.
V České republice je obec samosprávní jednotka teprve od roku 1850, kdy vstoupil v platnost zákon, který zrušil do té doby užívané panství. V době komunismu byla jejich práva dočasně omezena.
Každá obec je přesně vymezena na základě katastrálního území. Úředním orgánem obce je obecní zastupitelstvo a rada obce.

Význam slova, termín, co je to Obec? Výraz, termín, definice slova Obec. Co znamená odborný pojem Obec z kategorie Politika?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Obec? Potom se o definici podělte s kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Obec se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: definice, pojem, přesný výraz, informace, formulace, Politika, Politika, popis, termín, vysvětlení, wiki, synonymum, co to je, slovo, co znamená

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Obec? resp. co to je Obec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obec, odpověď na dotaz co je to Obec?. Víte např. kdo to je Archeolog? Znáte a víte kdo je Lady Gaga? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.