Co je to?
Výraz, termín, definice slova Obec. Co znamená odborný pojem Obec z kategorie Politika?

Co je to Obec? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Obec?

Obec představuje základní jednotku veřejné správy. Jedná se o veřejně-právní korporaci v podobě právnické osoby.
V České republice je obec samosprávní jednotka teprve od roku 1850, kdy vstoupil v platnost zákon, který zrušil do té doby užívané panství. V době komunismu byla jejich práva dočasně omezena.
Každá obec je přesně vymezena na základě katastrálního území. Úředním orgánem obce je obecní zastupitelstvo a rada obce.

Význam slova, termín, co je to Obec? Výraz, termín, definice slova Obec. Co znamená odborný pojem Obec z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Obec? s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Obec se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, slovník, přesný výraz, slovo, definice, Obec, vysvětlení, co znamená, přesný význam, význam slova, Politika, informace, wiki, co to je

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Obec? resp. co to je Obec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obec, odpověď na dotaz co je to Obec?. Víte např. kdo to je Archeolog? Znáte a víte kdo je Lady Gaga? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Politika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.