Co je to?
Výraz, termín, definice slova Obec. Co znamená odborný pojem Obec z kategorie Politika?

Co je to Obec? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Obec?

Obec představuje základní jednotku veřejné správy. Jedná se o veřejně-právní korporaci v podobě právnické osoby.
V České republice je obec samosprávní jednotka teprve od roku 1850, kdy vstoupil v platnost zákon, který zrušil do té doby užívané panství. V době komunismu byla jejich práva dočasně omezena.
Každá obec je přesně vymezena na základě katastrálního území. Úředním orgánem obce je obecní zastupitelstvo a rada obce.

Význam slova, termín, co je to Obec? Výraz, termín, definice slova Obec. Co znamená odborný pojem Obec z kategorie Politika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Obec? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Obec se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: Politika, termín, co to je, popis, slovník, slovo, přesný výraz, synonymum, Obec, vysvětlení, význam pojmu, přesný význam, co znamená, wiki, heslo, informace

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Obec? resp. jaký je význam pojmu Obec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obec, odpověď na dotaz co je to Obec?. Víte např. kdo to je Ektomorf? Znáte a víte kdo je Vegetarián? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Politika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.