Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sloučenina. Co znamená odborný pojem Sloučenina z kategorie Chemie?

Co je to Sloučenina? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Sloučenina?

Sloučenina je zkrácený název pro chemickou sloučeninu. Z hlediska chemie se jedná o látku, která se skládá z molekul obsahujících více druhů atomů. Jako sloučeniny bývají označovány i polymery.
Základními druhy sloučenin jsou sloučeniny organické a anorganické. Organická sloučenina bývá chemicky čistá a její molekuly obsahují minimálně jeden atom uhlíku. Jako typický příklad sloučeniny bývá označena voda, metan nebo modrá skalice, na nichž se často demonstrují vlastnosti sloučenin.

Význam slova, termín, co je to Sloučenina? Výraz, termín, definice slova Sloučenina. Co znamená odborný pojem Sloučenina z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Sloučenina) můžete sdílet s vašimi přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Sloučenina je v kategorii Chemie

Co znamená pojem Sloučenina? Výraz, definice slova z Wikipedie

Chemická sloučenina, nebo zkráceně sloučenina, je taková chemicky čistá látka, která je tvořena jedním druhem molekul, nebo molekulárních komplexů, které obsahují více než jeden druh atomů. Přitom se za různé druhy atomů zpravidla nepovažují různé izotopy téhož prvku.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: co to je, heslo, wiki, termín, přesný výraz, slovo, Sloučenina, pojem, přesný význam, co znamená, formulace, definice, význam slova

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Sloučenina? resp. co je to Sloučenina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sloučenina, odpověď na dotaz co je to Sloučenina?. Víte např. kdo to je Valach? Znáte a víte kdo je Polyglot? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Chemie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!