Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sloučenina. Co znamená odborný pojem Sloučenina z kategorie Chemie?

Co je to Sloučenina? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Sloučenina?

Sloučenina je zkrácený název pro chemickou sloučeninu. Z hlediska chemie se jedná o látku, která se skládá z molekul obsahujících více druhů atomů. Jako sloučeniny bývají označovány i polymery.
Základními druhy sloučenin jsou sloučeniny organické a anorganické. Organická sloučenina bývá chemicky čistá a její molekuly obsahují minimálně jeden atom uhlíku. Jako typický příklad sloučeniny bývá označena voda, metan nebo modrá skalice, na nichž se často demonstrují vlastnosti sloučenin.

Význam slova, termín, co je to Sloučenina? Výraz, termín, definice slova Sloučenina. Co znamená odborný pojem Sloučenina z kategorie Chemie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Sloučenina můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Sloučenina se nachází v kategorii Chemie

Co znamená pojem Sloučenina? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Chemická sloučenina, nebo zkráceně sloučenina, je taková chemicky čistá látka, která je tvořena jedním druhem molekul, nebo molekulárních komplexů, které obsahují více než jeden druh atomů. Přitom se za různé druhy atomů zpravidla nepovažují různé izotopy téhož prvku.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: přesný význam, význam pojmu, vysvětlení, slovo, heslo, co to je, význam slova, termín, wiki, pojem, synonymum, Chemie, slovník, přesný výraz, definice

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice slova Sloučenina? resp. co znamená Sloučenina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sloučenina, odpověď na dotaz co je to Sloučenina?. Víte např. kdo to je Valach? Znáte a víte kdo je Polyglot? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Chemie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!