Co je to?
Definice výrazu Přestupek. Co znamená odborný pojem Přestupek z kategorie Právo?

Co to je Přestupek? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Přestupek?

V právních předpisech se pod pojmem přestupek rozumí nezákonné jednání nižšího stupně závažnosti než trestný čin nebo přečin. Toto jednání je společensky závadné a za přestupek je výslovně uvedeno v zákoně. Přestupku se může dopustit pouze fyzická osoba.
Pojem přestupek se poprvé v českém právním systému objevil již v osmnáctém století. V současnosti přestupky u nás projednávají ve většině případů obecní úřady namísto soudů. Jako potrestání za přestupek lze nařídit propadnutí věci, zákaz činnosti, napomenutí a pokuta.

Význam slova, termín, co je to Přestupek? Definice výrazu Přestupek. Co znamená odborný pojem Přestupek z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Přestupek můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Přestupek je v sekci Právo

Klíčová slova: význam slova, přesný výraz, co znamená, význam, Právo, Přestupek, slovník, význam pojmu, vysvětlení, Přestupek, popis, pojem, heslo, informace, termín, definice

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Přestupek? resp. co se přesně ukrývá za slovem Přestupek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přestupek, odpověď na dotaz co je to Přestupek?. Víte např. kdo to je Kněžna Libuše? Znáte a víte kdo je Soudkyně Barbara? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?