Co je to?
Definice odborného termínu, slova Fax. Co znamená pojem Fax z kategorie Hardware?

Co je to Fax? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Fax?

Fax je pojmenování přístroje sloužícího k přenosu obrazu pomocí telefonních linek. Funguje na principu přečtení textu nebo obrázku, jeho rozložení na body a jejich přeposlání pomocí telefonu do jiného faxového přístroje. Ten body složí do původní zprávy a tu v elektronické nebo papírové podobě umožní přečíst.
Faxy mohou používat tepelný, inkoustový i laserový tisk, jako fax lze použít i PC s modemem nebo adaptérem. Faxy pomalu ustupují a nahrazuje je elektronická pošta.

Význam slova, termín, co je to Fax? Definice odborného termínu, slova Fax. Co znamená pojem Fax z kategorie Hardware?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Fax s vašimi přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Fax je v kategorii Hardware

Co znamená pojem Fax? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Fax respektive telefax - správně (tele)faxový přístroj - je zařízení pro přenos statického obrazu pomocí telefonní linky. Název přístroje pochází z latinského „fac simile“, což znamená „čiň podobně“.
Fax čte (skenuje) psaný text nebo obrázek z papíru (typicky velikosti A4), rozkládá jej na body (pixely) a pošle jej v binární formě pomocí telefonní linky na jiný faxový přístroj. Ten zprávu přijme a vytiskne její kopii na papír nebo ji uchová elektronicky.

Text převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde

Klíčová slova: přesný výraz, co to je, slovo, Hardware, synonymum, význam slova, heslo, Hardware, vysvětlení, pojem, přesný význam, formulace, termín, wiki, slovník

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Fax? resp. co znamená slovo Fax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fax, odpověď na dotaz co je to Fax?. Víte např. kdo to je Republikán? Znáte a víte kdo je Světlonoš? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Fax v jiné sekci než Hardware. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.