Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pýcha. Co znamená pojem Pýcha z kategorie Psychologie?

Co je to Pýcha? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Pýcha

Pýcha patří k vlastnostem, jejichž základem je přehnaně vysoké hodnocení sebe sama. Je považována za negativní jev, kterým se zabývá jak etika, tak i náboženství. Protikladem je pokora nebo ctnost.
V křesťanském náboženství je pýcha dokonce zařazena mezi sedm hlavních hříchů. Často se místo tohoto označení používá i pojmenování jako zpupnost nebo namyšlenost.

Význam slova, termín, co je to Pýcha? Definice odborného termínu, slova Pýcha. Co znamená pojem Pýcha z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Pýcha? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Pýcha je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: význam, pojem, význam pojmu, synonymum, přesný význam, vysvětlení, Psychologie, slovník, Pýcha, Pýcha, slovo, co to je, přesný výraz, význam slova, definice, popis

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Pýcha? resp. co znamená slovo Pýcha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pýcha, odpověď na dotaz co je to Pýcha?. Víte např. kdo to je Waldemar Matuška? Znáte a víte kdo je Petra Procházková? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Psychologie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..