Co je to?
Výraz, termín, definice slova Meniskus. Co znamená odborný pojem Meniskus z kategorie Lékařství?

Co je to Meniskus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Meniskus?

Meniskus je pojem z řečtiny, v překladu znamená půlměsíc. Tento tvar mají i chrupavčité útvary nacházející se uvnitř kolenního kloubu. Zde slouží k vyrovnání nerovností styčných ploch holenních a stehenních kostí.
Menisky jsou umístěny právě mezi těmito kostmi. Každý kolenní kloub obsahuje dva menisky, vnitřní a zevní.

Význam slova, termín, co je to Meniskus? Výraz, termín, definice slova Meniskus. Co znamená odborný pojem Meniskus z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Meniskus sdílet s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Meniskus patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: slovník, slovo, formulace, přesný výraz, význam pojmu, synonymum, přesný význam, Meniskus, definice, termín, Lékařství, co to je, heslo, popis, Lékařství, význam

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Meniskus? resp. co znamená slovo Meniskus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meniskus, odpověď na dotaz co je to Meniskus?. Víte např. kdo to je Daniel Stach? Znáte a víte kdo je George Lucas? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Meniskus v jiné sekci než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.