Co je to?
Definice odborného termínu, slova Anorexie. Co znamená pojem Anorexie z kategorie Nemoce?

Co je to Anorexie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Anorexie?

Anorexie je označení pro poruchu příjmu potravy. Postižený jedinec má odpor k jídlu. Buď nemá vůbec hlad, nebo se mu neustále dělá špatně. Anorektika pak postihuje podvýživa a další onemocnění spojená s hladověním. Sám nepozná, že je nutné přijmout potravu, a proto bývá k jídlu a pití nucen.
Anorexie vzniká z různých příčin – narušení trávicího systému, účinkem léků nebo při celkovém onemocnění. Anorexie může mít i psychické příčiny, pak se označuje jako mentální anorexie.

Význam slova, termín, co je to Anorexie? Definice odborného termínu, slova Anorexie. Co znamená pojem Anorexie z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Anorexie s přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Anorexie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: popis, informace, formulace, Nemoce, co to je, slovo, wiki, pojem, synonymum, význam slova, termín, Anorexie, význam, Nemoce, definice

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Anorexie? resp. co znamená slovo Anorexie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anorexie, odpověď na dotaz co je to Anorexie?. Víte např. kdo to je Oligarcha? Znáte a víte kdo je Josef Kokta? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Anorexie v jiné sekci než Nemoce. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.