Co je to?
Definice odborného termínu, slova Anorexie. Co znamená pojem Anorexie z kategorie Nemoce?

Co je to Anorexie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Anorexie?

Anorexie je označení pro poruchu příjmu potravy. Postižený jedinec má odpor k jídlu. Buď nemá vůbec hlad, nebo se mu neustále dělá špatně. Anorektika pak postihuje podvýživa a další onemocnění spojená s hladověním. Sám nepozná, že je nutné přijmout potravu, a proto bývá k jídlu a pití nucen.
Anorexie vzniká z různých příčin – narušení trávicího systému, účinkem léků nebo při celkovém onemocnění. Anorexie může mít i psychické příčiny, pak se označuje jako mentální anorexie.

Význam slova, termín, co je to Anorexie? Definice odborného termínu, slova Anorexie. Co znamená pojem Anorexie z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Anorexie můžete sdílet s kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Anorexie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: wiki, informace, slovo, přesný význam, synonymum, formulace, Nemoce, co znamená, Nemoce, přesný výraz, slovník, popis, význam, co to je, vysvětlení, termín

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Anorexie? resp. jaký je význam slova Anorexie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anorexie, odpověď na dotaz co je to Anorexie?. Víte např. kdo to je Daniel Křetínský? Znáte a víte kdo je Správce daně? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.