Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sloveso. Co znamená pojem Sloveso z kategorie Český jazyk?

Co je to Sloveso? Význam slova

Co znamená termín Sloveso? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Sloveso je ohebný slovní druh, který se používá pro vyjádření činnosti, stavu nebo změny stavu. Ve větě je součástí základní skladební dvojice, přísudkem. Může být plnovýznamové, pomocné, sponové, modální, fázové apod. U sloves v určitém tvaru můžeme určit následující mluvnické kategorie: osobu, číslo, čas, způsob, rod, vid, třídu a vzor. K neurčitým slovesným tvarům patří infinitiv a přechodník.

Význam slova, termín, co je to Sloveso? Definice odborného termínu, slova Sloveso. Co znamená pojem Sloveso z kategorie Český jazyk?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Sloveso? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Sloveso je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: popis, termín, slovo, význam slova, přesný význam, Český jazyk, synonymum, definice, Sloveso, význam, informace, co to je, wiki, přesný výraz, Český jazyk, formulace

Co označuje termín Sloveso? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Sloveso (lat. verbum) je ohebný slovní druh, který vyjadřuje činnost (jít), stav (ležet) nebo změnu stavu (zčervenat). Ve většině případů je sloveso ve větě přísudkem.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Sloveso? resp. co se skrývá pod slovem Sloveso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sloveso, odpověď na dotaz co je to Sloveso?. Víte např. kdo to je František Ringo Čech? Znáte a víte kdo je Jean Reno? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Český jazyk. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.