Co je to?
Výraz, termín, definice slova Operativní leasing. Co znamená odborný pojem Operativní leasing z kategorie Bankovnictví?

Co je to Operativní leasing? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Operativní leasing?

Operativní leasing je druh obchodního vztahu, který mezi sebou uzavírají nájemce a leasingová společnost. Jedná se o pronájem na krátkou dobu, většinou je to doba kratší než doba životnosti předmětu leasingu.
Operativní leasing probíhá tak, že leasingový pronajímatel zakoupí předměty leasingu a zákazník si z nich může vybrat takový, o který má zájem. Podle volby zákazníka se sjedná doba pronájmu. Poté co skončí řádná doba leasingu, zůstane pronajatá věc ve vlastnictví leasingové společnosti.

Význam slova, termín, co je to Operativní leasing? Výraz, termín, definice slova Operativní leasing. Co znamená odborný pojem Operativní leasing z kategorie Bankovnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Operativní leasing? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Operativní leasing se nachází v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, termín, slovník, synonymum, heslo, co to je, Operativní leasing, slovo, Operativní leasing, význam, Bankovnictví, co znamená, význam slova, vysvětlení, informace

Co znamená pojem Operativní leasing? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Operativní leasing (dále jen OL) se od finančního leasingu (dále jen FL) liší zejména tím, že předmět nájmu (nejčastěji vozidlo) zůstává ve vlastnictví leasingové společnosti i po skončení smlouvy. To umožňuje leasingovým společnostem započítat do splátek pouze rozdíl mezi pořizovací a zůstatkovou hodnotou předmětu nájmu. Díky tomu, klient během leasingu zaplatí pouze reálně amortizovanou část ceny předmětu nájmu. V Česku je OL využíván většinou živnostníky nebo společnostmi - běžní spotřebitelé OL využívají v omezené míře a většinou pouze na vozidla.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Operativní leasing? resp. jaká je definice slova Operativní leasing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Operativní leasing, odpověď na dotaz co je to Operativní leasing?. Víte např. kdo to je Roman Šebrle? Znáte a víte kdo je Ivana Chýlková? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.