Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Altruismus. Co znamená pojem Altruismus z kategorie Psychologie?

Co to je Altruismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Altruismus

Altruismus je opakem sobectví. Jedná se o chování, při kterém jsou upřednostněny zájmy jiného tvora před zájmy vlastními. U člověka bývají takové postoje a jednání označovány jako morální, může se jednat o nesobeckost, nezištnost, dobročinnost apod. V biologii je altruismus přirozený způsob, jak se živočichové chovají. Upřednostňují prospěch rodiny nebo sociální skupiny. Příkladem může být chování matky vůči potomkům.

Význam slova, termín, co je to Altruismus? Odborný termín, výraz, slovo Altruismus. Co znamená pojem Altruismus z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Altruismus s vašimi přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Altruismus je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: přesný význam, formulace, synonymum, slovo, význam pojmu, definice, informace, heslo, Psychologie, slovník, popis, co znamená, co to je, přesný výraz, wiki

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Altruismus? resp. co je to Altruismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Altruismus, odpověď na dotaz co je to Altruismus?. Víte např. kdo to je Snob? Znáte a víte kdo je Zaměstnanec? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Altruismus hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.