Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hepa filtr. Co znamená pojem Hepa filtr z kategorie Technika?

Co je to Hepa filtr? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hepa filtr

Pojem HEPA filtr pochází z anglického „high efficiency particulate arrestance“ - vysoce efektivní filtr vzduchových částic. Jedná se o typ vzduchového filtru, který se používá jako prachový filtr nejen ve vysavačích, ale pro zajištění sterilního prostředí i ve zdravotnictví a farmacii. HEPA filtr dokáže velmi účinně zachytit prachové částice a alergeny.

Význam slova, termín, co je to Hepa filtr? Definice odborného termínu, slova Hepa filtr. Co znamená pojem Hepa filtr z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Hepa filtr) můžete sdílet se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Hepa filtr patří do sekce Technika

Co znamená pojem Hepa filtr? Definice slova, termínu z Wikipedie

HEPA filtr je typ filtru vzduchu. HEPA je zkratkou z prvních písmen slov „high efficiency particulate arrestance“ („zachytávání mikročástic s vysokou účinností“). Tento typ vzduchového filtru je schopen ze vzduchu s minimálně 99,97% účinností odstranit částice o velikosti 300 nanometrů (částice této velikosti jsou pro HEPA filtry nejobtížněji filtrovatelné). Větší částice jsou filtrovány s ještě vyšší účinností.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: přesný výraz, informace, pojem, termín, formulace, definice, heslo, Technika, Hepa filtr, význam slova, popis, význam pojmu, synonymum

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je přesný význam slova Hepa filtr? resp. co to je Hepa filtr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hepa filtr, odpověď na dotaz co je to Hepa filtr?. Víte např. kdo to je Duch Svatý? Znáte a víte kdo je Ludvík Jagellonský? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Technika U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?