Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hepa filtr. Co znamená pojem Hepa filtr z kategorie Technika?

Co je to Hepa filtr? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Hepa filtr?

Pojem HEPA filtr pochází z anglického „high efficiency particulate arrestance“ - vysoce efektivní filtr vzduchových částic. Jedná se o typ vzduchového filtru, který se používá jako prachový filtr nejen ve vysavačích, ale pro zajištění sterilního prostředí i ve zdravotnictví a farmacii. HEPA filtr dokáže velmi účinně zachytit prachové částice a alergeny.

Význam slova, termín, co je to Hepa filtr? Definice odborného termínu, slova Hepa filtr. Co znamená pojem Hepa filtr z kategorie Technika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Hepa filtr se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Hepa filtr se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: Technika, formulace, co znamená, wiki, vysvětlení, Technika, Hepa filtr, přesný výraz, informace, slovo, synonymum, význam pojmu, co to je, pojem, význam slova, termín

Co označuje termín Hepa filtr? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

HEPA filtr je typ filtru vzduchu. HEPA je zkratkou z prvních písmen slov „high efficiency particulate arrestance“ („zachytávání mikročástic s vysokou účinností“). Tento typ vzduchového filtru je schopen ze vzduchu s minimálně 99,97% účinností odstranit částice o velikosti 300 nanometrů (částice této velikosti jsou pro HEPA filtry nejobtížněji filtrovatelné). Větší částice jsou filtrovány s ještě vyšší účinností.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Hepa filtr? resp. co se přesně ukrývá za slovem Hepa filtr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hepa filtr, odpověď na dotaz co je to Hepa filtr?. Víte např. kdo to je Chlípník? Znáte a víte kdo je Skopčák? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Technika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?