Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hepa filtr. Co znamená pojem Hepa filtr z kategorie Technika?

Co je to Hepa filtr? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Hepa filtr?

Pojem HEPA filtr pochází z anglického „high efficiency particulate arrestance“ - vysoce efektivní filtr vzduchových částic. Jedná se o typ vzduchového filtru, který se používá jako prachový filtr nejen ve vysavačích, ale pro zajištění sterilního prostředí i ve zdravotnictví a farmacii. HEPA filtr dokáže velmi účinně zachytit prachové částice a alergeny.


Co je to Hepa filtr? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Hepa filtr. Co znamená pojem Hepa filtr z kategorie Technika?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Hepa filtr s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hepa filtr se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: slovník, Technika, význam slova, definice, informace, co znamená, definice pojmu, Technika, termín, odborné názvosloví, význam pojmu, heslo, Hepa filtr, slovo, význam, co to je, wiki, lexikon


Pojem Hepa filtr je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Hepa filtr?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

HEPA filtr je typ filtru vzduchu. HEPA je zkratkou z prvních písmen slov „high efficiency particulate arrestance“ („zachytávání mikročástic s vysokou účinností“). Tento typ vzduchového filtru je schopen ze vzduchu s minimálně 99,97% účinností odstranit částice o velikosti 300 nanometrů (částice této velikosti jsou pro HEPA filtry nejobtížněji filtrovatelné). Větší částice jsou filtrovány s ještě vyšší účinností.

Hledejte pojem Hepa filtr v následujících vyhledávačích

Zkusit najít heslo Hepa filtr ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Hepa filtr ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Hepa filtr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Hepa filtr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Hepa filtr ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Hepa filtr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Hepa filtr například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Hepa filtr? resp. jaká je definice slova Hepa filtr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hepa filtr, odpověď na dotaz co je to Hepa filtr?. Víte např. kdo to je Whitney Houston? Znáte a víte kdo je Skopčák? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Hepa filtr i v jiných kategoriích (než Technika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?