Co je to?
Definice výrazu Liberalismus. Co znamená odborný pojem Liberalismus z kategorie Politika?

Co to je Liberalismus? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Liberalismus?

Liberalismus je označení filozofie nebo politického směru, považujícího svobodu za nejvyšší politickou hodnotu. Vychází z principů osvícenství, a i když vznikl v 17. století v Anglii, v jiných oblastech se od anglického liberalismu značně odklonil.
Základem liberalismu je tedy svoboda jak v osobní, tak v náboženské, politické i ekonomické rovině. Společnost se má osvobodit od ideologií, občané mají mít co největší svobodu, která je současně základním kamenem společnosti a musí být státem chráněna. Státní moc se uplatňuje pouze tehdy, pokud je omezována osobní svoboda.

Význam slova, termín, co je to Liberalismus? Definice výrazu Liberalismus. Co znamená odborný pojem Liberalismus z kategorie Politika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Liberalismus můžete sdílet s přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Liberalismus je v kategorii Politika

Klíčová slova: Liberalismus, wiki, slovník, co to je, Politika, slovo, co znamená, pojem, informace, význam, význam pojmu, termín, Politika, přesný význam, synonymum, popis

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Liberalismus? resp. jaká je definice slova Liberalismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Liberalismus, odpověď na dotaz co je to Liberalismus?. Víte např. kdo to je Manekýn? Znáte a víte kdo je Bohuslav Sobotka? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.